НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Свіжа соціологія: в перегонах за пост мера Харкова лідирує Терехов

У перегонах за крісло мера Харкова лідерські позиції з величезним відривом від інших кандидатів посів чинний керівник міста Ігор Терехов. Інші кандидати, в найліпшому разі, зможуть поборотися між собою за можливість вийти др другого туру.

Такі дані оприлюднив центр соціальних і маркетингових досліджень Socis за результатами дослідження електоральних симпатій харків'ян у період з 29 квітня по 4 травня 2021 року.


Як свідчать дані свіжих соціологічних досліджень, серед харків'ян, які визначилися зі своїм вибором та підуть голосувати на дільниці в день виборів (жовта діаграма), перше місце посів чинний керівник міста Ігор Терехов з показником підтримки 31,1% - це істотно вище за показники найближчого суперника Михайла Добкіна, і в два рази перевищує сумарний показник підтримки Юлії Світличної та Євгена Мураєва разом узятих.

Також Ігор Терехов, згідно з даними соціологічної компанії Socis, лідирує і серед усіх опитаних харків'ян, хто збирається піти на вибори (зелена діаграма).

Згідно з результатами опитування, Ігоря Терехова мешканціі Харкова вважають найбільш імовірним переможцем майбутніх виборів мера - в його перемозі впевнені 37,5% (діаграма нижче) серед усіх учасників дослідження. У перемогу Михайла Добкіна вірить у два рази менша кількість городян. Оцінка можливості перемоги інших найбільш рейтингових кандидатів лише трохи перевищує межі статистичної похибки, яка для дослідження становить 3,6%, що робить їх шанси на перемогу в перегонах за крісло мера Харкова досить примарними.

Михайло Добкін, який лідирував раніше, все ж зберіг перше місце, але в антирейтингу - у нього найвищий показник респондентів, які за жодних обставин не проголосують за цього кандидата. Рівень категоричного неприйняття Михайла Добкіна виборцями Харкова склав 32,9%, за ним у лідерах народних антипатій слідують Олександр Фельдман і Євген Мураєв. У цілому, як показало дослідження соціологічної компанії Socis, всі кандидати, крім чинного керівника міста Ігоря Терехова, мають досить високий рівень антипатії виборців.


Якщо порівняти результати дослідження з більш ранніми даними інших служб, зібраними в кінці березня, Михайло Добкін лише протягом квітня втратив половину підтримки мешканців Харкова. Тоді Українська соціологічна платформа оцінила його рейтинг у гонці за пост мера на рівні 35%, а зараз його рейтинг не дотягнув і до 17%.

Центр соціальних та маркетингових досліджень Socis провів дослідження методом телефонного інтерв'ю репрезентативної вибірки з 800 респондентів, що мешкають в усіх 9 районах Харкова, старших 18 років. Дослідження проведено в період з 29 квітня по 4 травня 2021 року похибка вибірки (довірчий інтервал) складає +/- 3,6%.