НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Відрядження Харківського міського голови Ігоря Терехова до Берліна: нові виклики та можливості

Війна стала серйозним випробуванням для Харкова. Вона створила величезні обмеження на внутрішні ресурси та можливості, принесла безліч викликів для місцевої влади. Проте, життя триває. І про наше незламне місто цього тижня говорила вся Європа, бо Харківський міський голова Ігор Терхов у Берліні розповів про реальну ситуацію, проблеми та потреби харків՛ян. Ця поїздка стала життєво необхідною для залучення міжнародної підтримки та ресурсів, потрібних для відновлення та розвитку міста. Окрім того, це продемонструвало світові нашу готовність до співпраці й відкритість до нових можливостей.

Про що домовився Ігор Терехов з міжнародними партнерами в Берліні та які вирішальні кроки для майбутнього Харкова були здійснені, в нашому новинному дайджесті.

Головне про робочу поїздку Ігоря Терехова до Берліну

10 червня в Берліні відбувся захід «Відновлення Харкова: основні цілі та плани», за результатами якого мер уклав низку угод, важливих для сталого проходження Харковом опалювального сезону.

Так, був підписаний Меморандум про порозуміння з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), завдяки якому вже у липні-серпні Харкову передадуть чотири когенераційні установки. Ще дві такі установки Харкову передасть уряд Чехії.

За результатами перемовин Ігоря Терехова з міжнародними партнерами Харків отримає від Світового банку грант у розмірі 47 млн євро, а від Європейського банку реконструкції та розвитку - кредит у 25 млн євро для забезпечення енергостійкості міста. Ці кошти підуть на закупівлю нового обладнання та децентралізацію систем тепло-, водо- та енергопостачання.

Крім того, Європейський інвестиційний банк прийняв пропозицію щодо кредитування програми муніципального житла. За словами Ігоря Терехова, для Харкова, в якому тією чи іншою мірою пошкоджено понад 9,6 тис. будівель, житлове питання є вкрай актуальним. Тому місто бере участь у міжнародному проєкті з впровадження доступних моделей оренди житла для різних цільових груп. В результаті буде сформований муніципальний житловий фонд для оренди або іпотеки.

11 червня Ігор Терехов взяв участь у міжнародній конференції з відновлення України. Під час виступу на одній з панелей було вкотре наголошено, що для Харкова головним є питання безпеки. Мер підкреслив, що без сучасних систем протиповітряної оборони життя харків’ян знаходиться під постійною загрозою. Надійного захисту потребують і об’єкти критичної інфраструктури, які зараз активно відновлюються завдяки підтримці міжнародної спільноти.

Потужну підтримку Харкову надають японські партнери. Напередодні Ігор Терехов обговорив з представниками Міністерства економіки Японії та Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA) передачу місту енергетичного обладнання. Воно вже зараз закупляється за кошти японських партнерів та невдовзі прибуде до Харкова.

Також на заході Ukraine Recovery Conference велика увага була приділена питанням повоєнної відбудови. Ігор Терехов зазначив, що Генеральний план розвитку Харкова, який розробляється спільно з Фундацією Нормана Фостера за підтримки уряду Німеччини та Економічної комісії ООН, визначить життя міста на 100 років вперед.

Ігор Терехов домовився з німецькими партнерами про надання необхідної допомоги в закупівлі обладнання для харківської метрошколи. Зокрема, до початку нового навчального року планують доставити меблі для облаштування класів на ст. м. «Імені О. Масельського».

Також у Берліні Харківська міська рада підписала комплексну програму підтримки з Європейським банком реконструкції та розвитку для українських міст. Вона передбачає підтримку проєктів, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності та інклюзії в Україні, впровадження інноваційних «зелених» технологій, відновлення фінансової доступності, муніципальну, інфраструктурну та промислову програму стійкості.

Загальна ситуація в Харкові

Надана українській армії можливість завдавати ударів по позиціях запуску ракет на території рф допомогла зменшити кількість обстрілів Харкова. Про це Ігор Терехов заявив в інтерв’ю британському інформаційному агентству Reuters.

«Можливо, завдяки цьому в Харкові за останні пару тижнів не спостерігалося масованих обстрілів, як це було, наприклад, у травні», - зазначив мер.

Він також наголосив на необхідності постачання систем протиповітряної оборони від іноземних партнерів, які допоможуть захистити місто.

Відомо, що наприкінці травня президент США Джо Байден схвалив використання американської зброї для ударів по цілях у рф, які використовувалися для атак Харкова.

Раніше в ефірі національного телемарафону Ігор Терехов акцентував увагу на тому, що Харків все ще потребує сучасних систем протиповітряної оборони, щоб захиститися від терористичних атак росіян.