НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Кирило Кернес: Боротьба з несанкціонованими звалищами має стати окремим пунктом Комплексної програми охорони довкілля

Таке переконання висловив керівник фракції політичної партії «Блок Кернеса – Успішний Харків» у Харківській обласній раді Кирило Кернес, коментуючи заяву очільника Державної екологічної інспекції України щодо стану справ у сфері поводження з відходами в Україні.

«Несанкціоновані сміттєзвалища – одна з найактуальніших проблем забруднення довкілля. Їх кількість та територія збільшуються з року в рік. Особливу небезпеку становлять промислові відходи, які так само скидають на нелегальних звалищах. Це комплексна проблема, оскільки сміттям забруднюються не лише ґрунт, а й водні об`єкти, через підпали та непродуману господарську діяльність на звалищах нерідко виникають пожежі, додатковою проблемою стає розповсюдження небезпечних хвороб», - розповів депутат.

Кирило Кернес зазначив, що реальний розмір шкоди від несанкціонованих звалищ значно перевищує суму штрафів, виписану у 2020 році порушникам природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами.

«Мене обурює той факт, що майже кожне п’яте безхазяйне сміттєзвалище України знаходиться саме у Харківській області. Впевнений, що Харківська обласна рада не має стояти осторонь й дивитись як сміттєзвалища пожирають українські чорноземи, отруюють повітря та воду. Вважаю, що питання протидії несанкціонованим звалищам має стати окремим пунктом Комплексної програми охорони навколишнього природного середовища Харківської області на 2021-2027 роки та заходів до неї», - акцентував керівник фракції.