НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Депутати від «Успішного Харкова» відзначили День вишиванки

Щороку в третій четвер травня українці святкують День вишиванки, який став символом національної гордості та культурної спадщини. 16 травня депутати Харківської областної та міської рад від «Успішного Харкова» зазначили свою шану українській вишиванці, одягнувшись у вишите вбрання.

«Ця дата єднає українців у всіх куточках світу, прославляє наші традиції, культуру та національні символи. Етнічна пам'ять є надзвичайно важливою, тільки ми з вами можемо її зберегти і передати нащадкам. Бажаю кожному у цей день відчути зв'язок поколінь та велич нашої нації. Нехай мудрість і сила тисячолітньої традиції дасть нам сил та натхнення. Миру та злагоди кожній родині, миру та Перемоги нашій країні!» - сказала Ольга Вельможна.

«Незламні харків’яни вдягають вишиване вбрання, сприяючи єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу. І нехай кожний хрестик на вишиваному вбранні свідчить про приналежність до свідомої спільноти, яка всупереч всьому утримує цю ідентичність нашої України!» - розповіла Тетяна Цибульник.

«У День вишиванки хочу побажати миру в наших домівках та серцях. Нехай кожен з нас зробить все для України, щоб вона була цілісною та успішною. Пам’ятайте, ми - українці, ми зможемо все подолати!» - зазначила Людмила Гасан.

«З давніх - давен вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може трапитися на життєвому шляху. Адже кожен колір та візерунок на вишиванці має своє значення. Вишиванки передавалися з покоління в покоління на знак родинної пам’яті. Тож і зараз український народ намагається закодувати прагнення на щастя і мирне життя в орнаменті вишивки. Для нас це ще одна можливість заявити про те, що ми вільний народ незалежної держави!» - поділилася Тетяна Мироненко.

Сьогодні свято має особливе значення, адже відзначається в умовах повномасштабної війни, коли кожен день стає випробуванням для країни.

«У цей день ми вшановуємо нашу культуру, історію та боротьбу за незалежність. Нехай кожна вишиванка стане символом нашої Перемоги та майбутнього миру. Харків - це Україна! Вірю, перемога буде скоро!» - прокоментував Олександр Касьянов.

«Щиро всіх вітаю з Днем вишиванки! Нехай рідна земля нас захищає від усіх негараздів, охороняє від неприємностей, а головне - надає сил та натхнення для нових звершень! Миру та Перемоги!» - привітала всіх Світлана Ротач.

«Кожна вишиванка - символ незламності та відродження України. Війна змусила мільйони людей покинути свої домівки та розлучитися з близькими. День вишиванки - це можливість для українців усього світу згадати про свої корені й традиції, об’єднатися у любові до України, підтримати одне одного», - зауважила Світлана Кіриченко.