НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Неллі Казанжиєва: Нам вдасться повернути людям їхні втрачені домівки

Сьогодні в Харкові загальна ситуація потребує термінових заходів із відновлення житла, пошкодженого через активні бойові дії. Як розповіла депутат Харківської міської ради від «Успішного Харкова» Неллі Казанжиєва, саме для цього залучаються і державні, і спонсорські кошти. Але виникають ситуації, які вимагають додатковї уваги та вивчення.

Згідно до законодавчо затвердженого Порядку надання компенсації «єВідновлення», громадяни мають подати інформаційне повідомлення до Реєстру пошкодженого та знищеного майна. В залежності від ступеня пошкодження будинку житловий фонд поділяють по категоріям складності відновлення (СС1 - будинки з незначними наслідками, СС2 - будівлі та споруди із середнім рівнем наслідків та СС3 - будинки, споруди із значними наслідками), потім формуються плани капітальних, поточних робіт за рахунок державних програм та субвенцій. Одночасно, законодавцем з урахуванням цих категорій створені вимоги та правила, за якими працює державна програма з відновлення пошкодженого та знищеного житла громадян.

«Іноді власники квартир, що не зазнали значних пошкоджень в багатоквартирних житлових будинках, не мають змоги оформити заявку на компенсацію в програмі «єВідновлення», оскільки, в цілому будинок отримав пошкодження деяких конструктивів та віднесений до категорії житла, потребуючого капітального ремонту. Зазвичай, виконання робіт такого характеру потребує значних фінансових затрат та займає багато часу, як на етапі оформлення відповідних документів, так і при проведенні робіт. Звісно, громадяни, що не мають змоги відновити житло за власний рахунок, не можуть повернутися до дому» - зазначила Неллі Казанжиєва.

За її словами, з метою вирішення нагальних питань стосовно відновлення житла харків’ян міською владою ведеться постійна робота із залучення міжнародних фондів та організацій. В ході робочої зустрічі з представниками ООН, яка нещодавно відбулася на Північній Салтівці, саме на цей аспект звернула увагу депутат.

«Ми обговорили та запланували наступні дії щодо покрокової роботи з вирішення означеного проблемного питання. Вірю, що спільними зусиллями нам обов’язково вдасться знайти алгоритм для вирішення цієї та інших задач і повернути людям їхні втрачені домівки якнайшвидше», - підсумувала депутат.
Нагадаємо, харків՛янам вже нараховано понад 408 млн грн на ремонт житла, яке зазнало незначних пошкоджень внаслідок бойових дій. Загалом на відшкодування збитків, завданих ворожими обстрілами, до Департаменту житлово-комунального господарства надійшло понад 12 тис. звернень.