НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Робота Харківського міського голови Ігоря Терехова під час війни: від повсякденних завдань до надзвичайних заходів

У Харкові сьогодні - День жалоби. Співчуваємо рідним та близьким загиблих внаслідок російських ракетних ударів.

Почався 821-й день повномасштабної війни. Ворог нас не жаліє, на Харків летять ракети, авіаційні бомби, «шахеди», а повітряна тривога може тривати годинами. Проте, місто-герой Харків не здається. В умовах, коли життя міста та його мешканців зазнають серйозних змін і викликів, Харківський міський голова Ігор Терехов стає ключовою фігурою, від якої залежить безпека та стабільність громади. Кожен його день вимагає оперативності, ефективної комунікації та здатності швидко приймати рішення в умовах невизначеності. І традиційно щотижня ми розглядаємо основні новини, які підкреслюють важливість роботи Ігоря Терехова сьогодні, під час війни.

Велике інтерв՛ю Ігоря Терехова

Днями Ігор Терехов у випуску проєкту «Слава+» озвучив кілька головних тез щодо життя Харкова в цей непростий час. Публікуємо найактуальніші з них:

1. Попри активізацію бойових дій у прикордонних районах області, ворог не має шансів зайти до Харкова.

«Росіяни не зайдуть у місто. Я впевнений у цьому, бо кілька разів на день спілкуюсь з нашими військовими й бачу, як розгортаються події, розумію реальну воєнну обстановку», - наголосив Ігор Терехов.

Також він зазначив, що для Харкова надважливо не дати ворогу підійти на відстань, з якої він зможе обстрілювати місто з реактивних систем залпового вогню, як це було у 2022 році.

2. Харків забронював обладнання, необхідне для сталого проходження наступного опалювального сезону. За словами Ігоря Терехова, пріоритетом у підготовці до опалювального сезону є відхід від централізованого тепло-, водо- та енергопостачання.

«Ми дуже багато працюємо в цьому напрямку з нашими партнерами. Крім цього, я домовився взяти кредитні кошти в Міжнародному банку реконструкції та розвитку. Ми підпишемо угоду, щоб мати можливість закупити необхідне устаткування. І ми не сидимо, склавши руки, а вже працюємо. Зокрема, заливаємо фундамент під майбутні модульні котельні, підводимо мережі», - розповів мер.

3. Бізнес у Харкові продовжує працювати. Ігор Терехов зазначив, що в місті за роки повномасштабного вторгнення відкрилося багато малих підприємств. Так, відкрилося чимало маленьких кафе, ресторанів, літніх майданчиків.

«Коли йдеш вулицями міста, то бачиш, з якою любов'ю все це зроблено. До Харкова повернулося багато людей з-за кордону, зі Львова, Закарпаття та інших регіонів, які виїжджали під час першого року повномасштабного вторгнення рф. І те найкраще, що вони побачили там, сьогодні втілюють у Харкові», - зазначив очільник міста.

Він підкреслив, що, незважаючи на складні часи, Харків посідає четверте місце в Україні за кількістю малих підприємств, які реєструються.

Меморандум з ЮНІСЕФ

Харківська міська рада і Представництво дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні 21 травня підписали Меморандум про співпрацю щодо гуманітарного реагування.

Документ засвідчує тісну та довготривалу співпрацю сторін та їхні наміри продовжувати розвивати партнерство у сферах водопостачання, санітарії, покращення комунальних послуг включно з системами водо- та теплопостачання, а також освіти.

За словами Ігоря Терехова, ЮНІСЕФ активно допомагає місту з початку війни, і завдяки підписанню цього меморандуму вдасться суттєво посилити підтримку КП «Харківводоканал».

«Дякую ЮНІСЕФ за ефективну роботу та допомогу нашому місту. Для нас дуже важливо зараз пробурити нові артезіанські свердловини, знайти додаткові когенераційні установки та газові турбіни до початку наступного опалювального сезону. І саме в цих питаннях нас підтримують наші партнери», - зазначив мер.

Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде запевнив, що організація й надалі підтримуватиме місто. Зокрема, на новий пакет допомоги буде спрямовано близько 500 млн грн.

Допомога з Одеси

Депутатський корпус Одеської міської ради 22 травня підтримав рішення про виділення майже 36 млн грн на підтримку сил оборони на Харківському напрямку. Кошти підуть на закупівлю дронів та систем РЕБ для військових підрозділів, які захищають Харківщину.

Ігор Терехов звернувся до депутатів Одеської міськради звернувся голова. Він подякував одеситам за гуманітарну підтримку Харкова протягом усієї війни та відзначив важливість допомоги ЗСУ.

«Ми щодня перераховуємо кошти нашим військовим частинам, бо ситуація на фронті вкрай нелегка. 10 травня ворог почав новий наступ на Харківщину, і зараз наші славетні захисники в ході важких боїв ціною здоровʼя і життя стримують його і не дають просунутися далі, вглиб регіону. Я добре розумію, що Одеса теж сьогодні переживає багато горя і втрат через терористичні дії росії, тому я дуже дякую всім вам, одеситам, за цю надважливу допомогу нашим воїнам. Тільки так, обʼєднавшись, ми зможемо перемогти», - сказав очільник Харкова.

За словами мера ОдесиТруханова, кошти військовим будуть виділені з бюджету міста. А на прохання Ігоря Терехова, Одеса готує місця для розміщення евакуйованих з Харківської області.

У Харкові з՛явиться підземне містечко

КУ «Харківська інвестиційна агенція» презентувала проєкт безпечного підземного містечка на міжнародному українсько-люксембурзькому бізнес-форумі. Як повідомив 23 травня в ефірі національного телемарафону Харківський міський голова Ігор Терехов, цей проєкт був розроблений місцевими архітекторами спільно з бюро Нормана Фостера.

Так, площа містечка становитиме 36 тис. кв. м. Увійти до нього можна буде зі станції метро, а на поверхні облаштують паркову зону.

«Проєкт передбачає будівництво безпечного простору під землею. Там буде і школа, і паркінги, і медустанови, і центри коворкінгу, і торгові майданчики. Це буде збудовано в центральній частині міста. Зараз ми шукаємо інвесторів, бо цей проєкт коштуватиме дуже дорого. Але він необхідний, щоб люди почувалися в безпеці», - зазначив мер.