НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Красноградський музей відсвяткував сторічний ювілей

Красноградському районному краєзнавчому музею імені П. Д. Мартиновича виповнилося 100 років. Він був заснований у 1922 році відомим українським живописцем й етнографом Порфирієм Мартиновичем. Сьогодні музей за розміром виставкової площі є одним з найбільших в Україні.

Як розповіла Красноградський міський голова Світлана Кривенко, до ювілейної дати спільними зусиллями двох громад – Красноградської та Наталинської – музей отримав справжній подарунок.

«Відремонтували дві виставкові зали: один – ми, один – Наталинська громада. Загалом витратили 380 тис. грн. Окрім того, з коштами на потреби музею допомогла обласна рада. Фінансування з облюбюджету склало понад мільйон гривень. У музеї зробили гарну актову залу, а також виставкову залу, присвячену воїнам АТО», - зазначила вона.

За словами Світлани Кривенко, цього року Красноградська міська рада виділила 800 тис. грн на ремонт та оформлення ще двох історичних зал.

«Це будуть внутрішні роботи. Ззовні, звичайно, музей теж треба капітально реставрувати, але для цього необхідні спеціальні дозволи та значні суми. Планую, що за мою каденцію відновимо музей повністю. Таке завдання я собі поставила», - підкреслила очільниця громади.

Довідка. Красноградський районний краєзнавчий музей імені П. Д. Мартиновича налічує 38 експозиційних зал загальною площею понад 2500 квадратних метрів. У фондах музею зберігається 24 тисячі експонатів, що знайомлять з історією та сьогоденням району, а також багатствами його надр. Серед цікавих тем експозицій і окремих експонатів музею: історія будівництва Української укріплінії; історія геологорозвідувань на Красноградщині — макет бурової вишки, документи і світлини буровиків, зразки гірських порід; історія газової промисловості України.

На території садиби розташований також своєрідний музей просто неба – українська хата 19 століття та млин-вітряк.