НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Олег Каратуманов: Запропонований нардепами варіант позбавить територіальні громади майбутнього

Депутати Верховної Ради своїм рішенням звели нанівець роботу з вивчення та вибору конфігурації районів, яка була проведена фахівцями з Харківської області. Рішення ухвалили на емоціях, без аналізу та урахування аргументів. Так вважає депутат обласної ради Олег Каратуманов.

За його словами, народні обранці не врахували думку Кабінету Міністрів, Міністерства регіонального розвитку, обласної адміністрації, обласної ради.

Депутат облради підкреслив, що після таких рішень в Україні можуть з'явитися «нерівноправні» регіони.

«У Харківському районі буде 2,1 млн населення. Це більше, ніж в Івано-Франківській та Чернівецькій областях разом узятих. Назвіть мені хоч один район в Україні, де буде понад 2 млн населення і до якого ввійде 12 старих районів. Чому у Львівській області, в якій менше населення, менша площа, буде 7 районів, а в Харківській — 4? Я категорично проти такого рішення», — заявив Олег Каратуманов.

Він підкреслив, що пропозиція, яку профільний комітет Верховної Ради збирається винести на розгляд до сесійної зали, може не тільки нашкодити сьогоднішньому розвитку об’єднаних територіальних громад Харківщини, але й позбавити їх майбутнього.

«Проблеми, що з’явилися ще на підготовчому етапі реформи, в майбутньому можуть спричинити незручності для жителів сіл, селищ і малих міст. Механічне об'єднання вже існуючих районів у нові видається спробою реалізувати адміністративно-територіальну реформу максимально простим, а не максимально ефективним способом», — вважає Олег Каратуманов.