НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Соціально-економічний розвиток громад - у пріоритеті. Людмила Немикіна про зміни в конкурсі «Разом в майбутнє»

Розпочався прийом заявок на участь в обласному конкурсі проєктів місцевого та регіонального розвитку «Разом в майбутнє».

Як розповіла одна з ініціаторок конкурсу, депутатка Харківської обласної ради від «Блоку Кернеса - Успішний Харків» Людмила Немикіна, конкурс відкриває великі перспективи для об’єднаних громад та спрямований на їх сталий розвиток.

«За останні 9 років в рамках конкурсу «Разом в майбутнє» реалізовано 2021 проєкт. Але якщо раніше ми реалізовували мінігранти, то цьогоріч конкурс переформатовано. Проєкти носитимуть характер соціально-економічного розвитку територій», - зазначила голова комісії з питань бюджету Харківської обласної ради Людмила Немикіна.

Згідно з новим форматом, заявки можуть подати дві категорії учасників. Перша – це сільські, селищні, міські ради – ініціатори спільних проєктів, розроблених в рамках співробітництва громад. Друга – громадські організації та спілки у партнерстві з органами місцевого самоврядування, науковими установами, державними підприємствами.
«Перша номінація дає громадам можливості спільними зусиллями вирішувати такі нагальні проблеми, як закупівля комунальної техніки, функціонування полігонів ТБО, налагодження автобусного сполучення, утримання закладів культури тощо. За останні три роки вже реалізовано 11 спільних проєктів, і цей успішний досвід слід продовжувати. Що стосується другої категорії, варто відзначити, що серед учасників обов’язково мають бути комунальні підприємства Харківської обласної ради», - акцентувала депутатка.

Обсяги фінансування проєктів за участю ОТГ – до 2 млн грн., з них співфінансування облради – 50%. Для громадських організацій максимальна вартість проєкту становить 1,5 млн грн., співфінансування з облбюджету – 70%.