НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Олена Олешко: Через недопрацювання в законодавстві виборча кампанія-2020 стала однією з найскладніших

Виборча кампанія 2020 року стала однією з найскладніших через недосконале законодавство. Про це в ефірі ток-шоу «Про головне» на «Українському радіо. Харків» розповіла керівник виборчого штабу партії «Блок Кернеса - Успішний Харків» Олена Олешко.

«Нововведення в законодавстві були складними як для виборчих комісій та штабів, так і для самих виборців. Саме цим можна частково пояснити і низьку явку: люди не готові були прийти на дільниці і зробити вибір, тому що не всі могли розібратися в бюлетенях. Особливо це стосується голосування за конкретних кандидатів», - зазначила Олена Олешко.

Вона також розповіла про основні порушення, які фіксували спостерігачі на виборчих дільницях. Серед таких керівник виборчого штабу політсили виділила черги, погане освітлення в кабінках для голосування, а також поодинокі випадки відсутності паспортного контролю членами комісій і несвоєчасного відкриття виборчих дільниць. За її словами, ці порушення не вплинули на волевиявлення виборців.

Олена Олешко додала, що з певними складнощами членам виборчих комісій довелося зіткнутися під час підрахунку голосів.

«Підрахунок теж ускладнився через законодавчі моменти. Комісіям доводилося деякі бюлетені сортувати двічі. Адже спочатку був підрахунок за партіями, куди входили і голоси за кандидатів, а потім цю кількість бюлетенів треба було розділити: окремо за партію, окремо за кандидата. Так довго, як на цих виборах, комісії ще жодного разу не підбивали підсумки голосування», - підкреслила вона.