НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Неллі Казанжиєва розповіла, як Північна Салтівка готується до зими

Готовність Харкова до зими - це більше, ніж просто комфорт. Сьогодні це найголовніше питання влади і турбота про кожного харків՛янина. Відповідна підготовка дозволить місту вижити в найскладніший час, забезпечуючи будинки теплом, світлом і водою. На думку голови адміністрації Київського району та депутатки Харківської міської ради від фракції «Успішний Харків» Неллі Казанжиєвої, таке завдання вимагає спільної роботи місцевої влади та городян. Тільки разом можна забезпечити стійке та безпечне функціонування нашого міста в зимовий період.

Неллі Казанжиєва розповіла, як Північна Салтівка у Харкові готується до зими. Зазначимо, що даний мікрорайон вважається найбільш постраждалим через війну. З початку повномасштабного вторгнення у 2022 році армія РФ піддавала його масованим обстрілам. Багато будинків, шкіл, дитячих садків Північної Салтівки пошкоджено або зруйновано.

«На мою думку, серед найважливіших та складних задач при проведенні підготовки до опалювального сезону є відновлення постраждалого житлового фонду. Щоб досягти якомога більшого результату, стикаючись кожного разу з необхідністю прийняття непростих рішень, важливо враховувати багато факторів та ризиків. Мова і про окремі квартири, і про функціонування системи опалення загалом», - зазначила Неллі Казанжиєва.

Днями вона з метою прийняття рішення щодо запуску теплоносія в окремих житлових будинках та квартирах Північної Салтівки провела комісійне обстеження. До роботи також були залучені професійні незалежні експерти з ремонтно-будівельних робіт та представники комунальних служб і підприємств міста.

«З моменту початку виконання робіт по відновленню житлового фонду, який тут має дуже різний ступень пошкодження, нам вдалося багато чого зробити. Так, в більшості випадків, відновили холодне водопостачання, газопостачання, електропостачання, кожного дня відновлюємо зовнішнє освітлення. А постачання теплоносія напряму залежить від стану будівельної конструкції, кількості мешканців будинку та їхнього бажання отримувати цю коштовну, але життєво необхідну для збереження будинку та майна послугу», - розповіла Неллі Казанжиєва.

За її словами, влада займає позицію «ближчу до людей» і при можливості пропонує закрити пошкоджені конструктиви тимчасовими матеріалами.

«Але всі рішення будуть прийматись виключно із урахуванням висновків спеціалістів та думки більшості споживачів, окремо по кожному випадку», - підсумувала депутатка.
Нагадаємо, Харківський міський голова Ігор Терехов розповів, що опалювальний сезон у місті стартує, як тільки цього вимагатимуть погодні умови.

«Дуже серйозно готувалися до опалювального сезону. «Харківські теплові мережі» переклали 220 км магістральних трубопроводів, підготували котельні, ТЕЦ. Особливу увагу приділили їх захисту. Головне, щоб працювало наше ППО, щоб ми зберегли те, що побудували за цей проміжок часу. Опалювальний сезон розпочнемо, як тільки цього вимагатимуть погодні умови. Харків до цього готовий», - повідомив Ігор Терехов.

Минулого опалювального сезону в Харкові вісім разів перезапускали тепло через ракетні удари з боку РФ. Це безпрецедентний випадок і для України, і для світу.