НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Районні ради в країні знаходяться на межі виживання. Сергій Чернов

Сьогодні у Бюджетному кодексі не передбачені ресурси на виконання законних повноважень районних рад, зауважив депутат Харківської обласної ради від «Блоку Кернеса - Успішний Харків», президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов.

«Районні ради передбачені Конституцією України та базовим законом, але у Бюджетному кодексі фінансові гарантії їх діяльності відсутні. Конституційний орган є, а ресурсу на роботу немає – парадокс в системі органів місцевого самоврядуваання України. І коли кажуть про нібито мільйонні бюджети райрад, то треба розуміти, що це перехідні кошти, які залишилися від ліквідованих органів, а не нові власні надходження. І районних рад, які мають такі перехідні кошти, в країні наразі одиниці. Решта органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня знаходяться на межі виживання», - зазначив він.

За словами Сергія Чернова, бюджети більшості районних рад настільки мізерні, що вони не те що не мають можливості виконувати свої законні обов’язки, вони навіть з роботи не можуть людину звільнити, через відсутність коштів на виплату компенсацій. Як приклад він навів Лозівську районну раду, річний бюджет якої склав 60 тис. грн.

Сергій Чернов пояснив, що наразі виходом з ситуації може стати внесення змін до Бюджетного кодексу щодо передбачення реальних джерел наповнення бюджетів районних рад або дотацій для забезпечення функціонування органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня. Окрім того, вкрай необхідно внести зміни до Конституції, які б передбачали створення виконавчих органів районних та обласних рад.

Українська асоціація районних та обласних рад уже надала профільному Комітету Верховної Ради відповідні пропозиції серед низки інших, що стосуються Закону «Про місцеве самоврядування в Україні».