НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Підтримка інклюзії та діяльність ЦЗО: які рішення ухвалили на сесії Харківської міської ради

Сьогодні, 2 липня, відбулася 27 позачергова сесія Харківської міської ради. Депутати опрацювали 12 питань порядку денного. Зокрема, підтримали створення нового Департаменту інклюзивної доступності та безбар’єрного середовища.

За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, наше місто першим в Україні реалізує такий проект.

Відомо, що Департамент інклюзивної доступності та безбар’єрного середовища дозволить комплексно підійти до облаштування комфортного міського простору для всіх людей, незалежно від їхніх фізичних можливостей.

«Це відповідь на вимогу нашого часу кардинально переосмислити увесь міський простір - від вулиць і громадського транспорту, до будівель, сходів і парків Харкова. Йдеться не стільки про певні технічні недоліки, скільки про необхідність починати формувати зовсім іншу міську філософію: зі створенням таких умов, за яких кожний, хто живе у Харкові, незалежно від віку, статі чи стану здоровʼя, зможе бути вільним у доступі до будь-якого сервісу чи громадських місць. Де усі архітектурні та інфраструктурні проєкти будуть реалізовані тільки, якщо включають інклюзивні міркування. Між іншим, будемо чесними, забезпечити рівний доступ до участі у суспільному житті - це наш прямий обовʼязок, зокрема, і перед учасниками та ветеранами бойових дій, які прямо зараз жертвують собою заради нас і нашої країни», - Ігор Терехов.

Фракція «Успішний Харків» це рішення підтримала одноголосно.

Окрім того, продовжить роботу КП «Централізована закупівельна організація Харківської міської ради» (ЦЗО). Практика проведення закупівель через ЦЗО дозволяє захистити публічні інтереси, не допустити проявів неправомірної приватної зацікавленості посадових осіб у результаті таких закупівель. Це - ефективний інструмент для розбудови доброчесної територіальної громади

Також депутатський корпус проголосував за зміни до бюджету міської територіальної громади на 2024 рік, затвердив Програму, згідно якої безкоштовно ховатимуть загиблих на війні військовослужбовців ЗСУ та цивільних, загиблих у результаті ворожих обстрілів та руйнувань.