НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Харків потребує допомоги: міський голова Ігор Терехов звернувся до міжнародної спільноти

З початком повномасштабного вторгнення Харківський міський голова Ігор Терехов зіткнувся з надзвичайно складними завданнями. Адже воєнний час вимагає оперативних й ефективних рішень. І сьогодні робота нашого мера для багатьох є прикладом мужності, лідерства та відданості своєму місту та його мешканцям.

Днями Ігор Терехов виступив із важливим зверненням до міжнародної спільноти. Він детально описав поточну ситуацію в Харкові та попросив допомоги. Отже, в центрі уваги подій цього тижня - безпека та захист незламного міста. Деталі - в черговому новинному дайджесті.

Тренд сьогодення: будівництво підземних шкіл

Будівництво підземних шкіл найближчим часом розпочнеться в різних районах Харкова. Про це Ігор Терехов розповів в ефірі національного телемарафону 21 червня.

Він зазначив, що набір до першої підземної школи, збудованої в Індустріальному районі, вже завершений. Восени там у дві зміни там навчатиметься 900 дітей.

«До першого вересня в Харкові з’являться ще кілька таких шкіл. Найближчим часом починаємо будівництво», - повідомив мер.

Поступово підземні школи будуть зведені в усіх районах міста. І доки Харків потерпає від атак з боку рф, це єдиний можливий спосіб забезпечити безпеку школярів.

Мер повідомив, що Харків охоче ділиться досвідом будівництва підземних шкіл з іншими прифронтовими громадами, зокрема, з Миколаєвом та Запоріжжям.

Звернення до ООН із закликом захистити Харків

Ігор Терехов написав листа Генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу та Генеральному директору ЮНЕСКО Одрі Азуле з закликом сприяти припиненню російських ударів по Харкову та Харківській області.

Мер зазначив, що російська армія знищує потенціал України та задовільняє амбіції свого керівництва за допомогою сили з повним попранням міжнародного законодавства. Зокрема, він наголосив, що одна з цілей сталого розвитку ООН - це забезпечення справедливої якісної освіти, але через збройну агресію рф всебічний розвиток наукового й творчого потенціалу харків’ян унеможливлюється.

«Харків протягом останнього століття відомий у світі як місто студентів, молоді та творчої інтелігенції з великою кількістю освітніх та наукових закладів. Однак після початку повномасштабної війни в місті повністю або частково зруйновані 796 освітніх об'єктів, 271 заклад культури, 52 заклади спорту, 34 парки та площі. Повітряна тривога з початку повномасштабного вторгнення тривала більше 172 днів поспіль, 16 годин на добу. Наші діти вимушені вчитися в підземних школах. Ракетним ударом російських військ була зруйнована друкарня видавництва Vivat ТОВ «Фактор-Друк», на якій друкувалися підручники для українських шкіл», - повідомив міський голова.

З огляду на це Ігор Терехов від імені всіх жителів міста закликав представництво ООН і ЮНЕСКО задіяти всі можливі механізми для припинення знищення мирного населення та цивільної інфраструктури Харкова.

«На території України країна-агресор унеможливлює реалізацію освітніх програм ООН. Те, що зараз відбувається в Харкові, загрожує не тільки харків'янам, не тільки Україні. Дії російської федерації - це виклик, загроза для майбутнього всього людства», - підкреслив мер.

Звернення до міст-побратимів

26 червня Ігор Терехов звернувся до міст-побратимів Харкова, щоб висловити вдячність за допомогу, та закликав використати всі можливі механізми для припинення ударів країни-агресора по місту та області.

За його словами, станом на сьогодні Харків має 32 міста-побратими. Від початку повномасштабної війни рф проти України вони надають суттєву допомогу.

Від імені всіх харків’ян мер подякував очільникам і мешканцям міст-партнерів.

«Дуже хочемо відновити з вами повноцінні зв'язки, однак цьому заважає складна та небезпечна ситуація. Щодня Харків зазнає ракетних та авіаційних ударів з боку російських окупаційних військ, гинуть мирні люди, руйнуються дитячі садки, школи, університети, пам'ятки архітектури, комунальні об'єкти, підприємства. З початку повномасштабного вторгнення повітряна тривога в Харкові тривала більше 172 днів поспіль, 16 годин на добу. Я прошу задіяти всі можливі механізми для припинення ударів російських військ по Харкову та Харківській області, щоб зупинити знищення мирного населення та цивільної інфраструктури», - зазначив Ігор Терехов.