НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Світлана Горбунова-Рубан: Харків першим сформував ринок соціальних послуг

Соціальний захист - важлива складова сучасного суспільства, яка має безпосередній вплив на якість життя людей та їхнє благополуччя. Важливість соцзахисту важко переоцінити, оскільки він створює умови для забезпечення основних потреб кожного з нас.

Загалом соціальний захист гарантує, що ніхто не залишиться поза увагою та допомогою у складних життєвих ситуаціях. Про це розповіла депутат Харківської міської влади від фракції «Успішний Харків» та заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, Харків сьогодні є лідером надання соціальних послуг.

«У перші дні листопада професійне свято відзначають соціальні працівники. Це не просто професія, це - місія. Це поклик душі та серця, адже робота працівників соціальної сфери охоплює усі вікові та соціальні категорії населення. Харків - мегаполіс, який першим сформував ринок соціальних послуг. Тут провайдерами є не тільки державні та муніципальні служби, а й громадські організації соціальної спрямованості. Соціально орієнтована держава, в якій людина - найбільша цінність, завжди прагне досягнути суспільної злагоди та стабільності заради безпеки і процвітання», - зауважила Світлана Горбунова-Рубан.

Вона підкреслила, що соціальна робота вимагає особливих якостей.

«Соціальна сфера в нашому місті представлена широким спектром установ, організацій та об’єднань. Саме їхні працівники щодня опікуються тим, аби малозабезпечені верстви населення та ті, хто опинився в складній життєвій ситуації, мали необхідну допомогу, організовують та контролюють індивідуальні програми, спрямовані на профілактику негативних проявів у суспільстві. Соціальна робота - складний процес, який вимагає особливих якостей. Це мистецтво налагоджувати зв’язки між людьми», - пояснила Світлана Горбунова-Рубан.

Довідка. Офіційно День соціального працівника з'явився в Україні понад 20 років тому. Свято було встановлено «на підтримку ініціативи працівників системи органів праці та соціальної політики» указом № 374/99 президента Леоніда Кучми від 13 квітня 1999 року.

У свята немає фіксованої дати, щороку його відзначають у першу неділю листопада. У 2023 році День працівника соціальної сфери випав на 5 листопада.