НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

COVID-сертифікати на виборчих дільницях не перевірятимуть – голова міської виборчої комісії

Виборчим кодексом України, а також жодним нормативно-правовим актом до повноважень членів дільничних виборчих комісій не включено перевірку сертифікатів вакцинації від COVID або результатів ПЛР-тестів у виборців.

Про це розповіла під час брифінгу голова Харківської міської територіальної виборчої комісії Олена Матвієнко, коментуючи інформацію, що з’явилася у деяких ЗМІ.

«Члени виборчої комісії перевірятимуть у виборця тільки паспорт, щоб звірити дані зі списком. Жодних інших документів перевіряти не будуть», - зазначила Олена Матвієнко.

Вона додала, що виборці мають приходити на дільниці в масках та бажано із власною ручкою, щоб убезпечити себе в умовах пандемії.

Загалом у Харкові працюватиме 605 виборчих дільниць, 55 з них – у медзакладах. Усі вони забезпечені засобами індивідуального захисту для членів ДВК (маски, рукавички, щитки), антисептичними й дезінфікуючими засобами. За словами голови міської територіальної виборчої комісії, усіх протиепідеміологічніх заходів у процесі голосування буде дотримано.