НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Дайджест про роботу Харківського міського голови Ігоря Терехова

Сьогодні робота Харківського міського голови Ігоря Терехова є прикладом відданості, мужності та незламного духу. Незважаючи на ворожі обстріли, руйнування та втрати, мер зі своєю командою невпинно працює, аби забезпечити нормальне функціонування міста та підтримати харків՛ян. І це заслуговує на повагу та підтримку.

Розповідаючи щотижня про Харків, ми демонструємо, що навіть у найскладніших умовах місто живе, бореться, приймає переселенців, будує підземні школи, готується до зими. Так ми даємо зрозуміти, що жодна агресія не зламає наш дух. Що цікавого й важливово було за минулі дні - в нашому новинному дайджесті.

Важливе: перейменування топонімів

У Харкові триває процес прейменування топонімів, назви яких пов'язані з країною-агресором. В інтерв’ю «Українському радіо. Харків» Ігор Терехов розповів, що харків’яни лише починають звикати до нових назв на мапі міста, тому говорити, що їх уже прийняли, зарано. Однак чимало містян схвально ставиться до перейменувань топонімів.

«Війна багато змінила, зокрема, ментальність людей, їхній світогляд. Перейменування - неминучий процес, якого вимагає не тільки закон, а й суспільство. Ми виважено працюємо з громадськістю, намагаємося якомога м'якше провести зміни топонімів, щоб людям було комфортно», - підкреслив Ігор Терехов.

Як Харків відновлюється

Міська влада спільно з міжнародними партнерами цілеспрямовано працює над відновленням будинків, які були пошкоджені або зруйновані внаслідок збройної агресії рф. Про це в інтерв’ю «Українському радіо. Харків» розповів Ігор Терехов. Він повідомив, що в місті обстрілами було пошкоджено понад 9 тис. будівель, з них 4,5 тис. - житлові.

«Міська влада робить усе можливе для їх відновлення. Ми співпрацюємо з донорами, волонтерами, іноземними партнерами. Так, було надіслане звернення до міжнародного фонду стосовно відновлення приватних будинків у Кулиничах. Там у домівки людей похилого віку влучили дрони, і мешканці залишилися без нічого - їм була необхідна допомога», - повідомив міський голова.

Планується, що до кінця року в місті буде відбудовано близько 50 будинків, які зазнали значних пошкоджень.

Триває будівництво підземних шкіл

Через постійну загрозу обстрілів з боку рф у Харкові вимушено будують три підземні школи в різних районах коштом міського бюджету. Як повідомив 27 серпня в ефірі національного телемарафону Ігор Терехов, дві з них знаходяться в центрі Харкова та розраховані на 900 дітей у дві зміни. Ще одна підземна школа на 150 дітей будується у віддаленому районі. Також для навчання дітей вже обладнано шість станцій метрополітену.

«На жаль, ми не можемо відкрити всі школи, бо кордон з ворогом дуже близько, і постійно є загроза обстрілів. У Харкові зараз перебуває 53 тис. дітей шкільного віку. Це і харків’яни, і вимушені переселенці. І ми повинні зробити все можливе, щоб наші діти навчалися офлайн» - зазначив мер.

Про нашу енергонезалежність

28 серпня депутати Харківської міської ради на позачерговій сесії дали згоду на безоплатне прийняття до комунальної власності міської територіальної громади 21 модульну газову котельню. Відомо, що це рішення сприятиме забезпеченню сталого проходження опалювального сезону та належних умов проживання населення.

«Наше місто першим в Україні пішло на повну реорганізацію систем тепло-, водо- та енергопостачання. Це стратегічний проєкт, яким ми закладаємо основу незалежної роботи інфраструктури на десятиліття вперед. Його реалізація дозволить забезпечити стабільну подачу комунальних послуг усім жителям Харкова протягом кожного наступного опалювального сезону, незалежно від наслідків ворожих атак», - зазначив Ігор Терехов.

Команда «Успішного Харкова» підтримала рішення одноголосно.

Нагороди для освітян

Освітній форум за участі представників міської влади та закладів освіти міста пройшов 28 серпня в Харкові. Під час заходу Ігор Терехов подякував освітянам, які, попри регулярні повітряні тривоги та ворожі обстріли, продовжували навчати дітей і долучалися до реалізації різноманітних проєктів.

«Досягнення наших школярів - це подвиг! На жаль, зараз ми не маємо можливості навчати дітей офлайн у кожній школі, адже безпека - на першому місці. Попри те, що ні торік, ні цього року ми не отримали жодної копійки з державної субвенції, яку виділили на Харківську область, нам вдалося побудувати першу в Україні справжню підземну школу. Триває будівництво ще трьох шкіл. Ми робимо все можливе і неможливе, щоб дати нашим дітям якісну освіту», - зазначив Ігор Терехов.

Колективи кращих закладів освіти Харкова були нагороджені Подяками міського голови.

Вшанування памʼяті захисників України

29 серпня Ігор Терехов взяв участь у покладанні квітів до пам'ятника на Алеї Слави. Участь у заході до Дня пам'яті захисників України також взяли керівники обласної влади, силових структур, районних адміністрацій міста, депутати міськради від «Успішного Харкова».

На знак пам'яті про загиблих героїв на 18-му кладовищі відбулася поминальна молитва.

Прозора влада - основа євроінтеграції

Ігор Терехов 29 серпня взяв участь у круглому столі на тему: «Прозоре місцеве самоврядування та інтеграція до Європейського Союзу. Харківщина перед викликами сьогодення». Відеоконференція пройшла у змішаному форматі. Участь у ній, крім представників міської ради, взяли нардепутати та керівництво області.

При обговоренні заходів з підвищення прозорості Ігор Терехов зазначив, що Харків одним із перших підписав Декларацію розбудови доброчесності з НАЗК, принципи якої сьогодні впроваджені в роботу усіх комунальних структур.

«Я б збрехав, якби сказав, що ми побороли корупцію, але, повірте, ми робимо все, щоб мінімізувати прояви цього явища. Харків публікує всі кошторисні документи, підписав Декларацію розбудови доброчесності з НАЗК, створив Центральну закупівельну організацію, щоб забезпечити прозорість роботи комунальних підприємств і зекономити бюджет громади. Виклики, звісно, залишаються, але ми дуже хочемо, щоб інвестори, закордонні партнери вкладали кошти у відновлення нашого міста, і саме тому зацікавлені в реалізації всіх проєктів, спрямованих на подолання корупції», - сказав мер.

Він поділився досвідом співпраці міської ради з міжнародними партнерами та зазначив, що тільки за час повномасштабної війни у громади зʼявилося п'ять нових міст-побратимів.

«Перебуваю в постійному контакті зі своїми колегами з усього світу. З лютого 2022 року у нас зʼявилося пʼять нових дружніх міст. Інвестор вже цікавиться нашими проєктами і готовий вкладати кошти у будівництво. Жоден спільний проєкт з міжнародними донорами, організаціями, Європейським інвестиційним банком, Європейським банком реконструкції та розвитку, Світовим банком не був скасований. Нас продовжують кредитувати, нам допомагають реорганізувати енергосистему, нам довіряють. Це дуже важливо, і ми це цінуємо», - підкреслив очільник Харкова.
2024-08-30 11:30