НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Іван Столбовий: Рішення комітету — це повне ігнорування інтересів Харківщини

«Повне ігнорування інтересів таких районів, як Балаклійський, і всієї Харківській області в цілому. Комітет не прислухався до думки обласної ради, обласної державної адміністрації, робочої групи. Якщо в нас 4 райони, то звідки у Львівській області 7 районів?» — зазначив Балаклійський міський голова Іван Столбовий.

За його словами, жителі Балаклійщини не розуміють, чому економічно потужний район позбавили самостійності.

«Звичайно, адміністративно-територіальна реформа потрібна, щоб скоротити кількість фінансово несамостійних районів. Однак не зрозуміло, чому райони з потужним промисловим та фінансовим потенціалом, яких одиниці не тільки в Харківській області, а й в Україні, не стають адміністративними центрами.

Балаклійський район завжди робив вагомий внесок у загальний валовий обсяг промислового виробництва Харківської області: 20–25 % обсягу реалізованої продукції. Робить він це і зараз, тому що на території району функціонує підприємство “Шебелинкагазвидобування“.

Зведений бюджет Балаклійського району в 2019 році склав мільярд гривень. Сьогодні район також прибутковий. На його території працюють великі промислові підприємства, які відраховують кошти до державного бюджету, обласного, а тепер будуть уже й до загального районного. Тому було б доцільно визначати нові адміністративні центри районів з урахуванням промислових, бюджетних показників тощо», — вважає Іван Столбовий.