НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Отримавши права й обов'язки, ОТГ фактично не отримали можливостей їх реалізувати. Валерія Мураєва

В результаті реформи децентралізації об'єднані територіальні громади отримали права й обов'язки, але не отримали можливостей, щоб їх реалізувати, розповіла на пресконференції заступниця голови обласної ради Валерія Мураєва. Зокрема, йдеться про передачу майна громадам і про подальше фінансування прийнятих об'єктів.

За словами Валерії Мураєвої, багато ОТГ не мають можливості взяти на баланс об'єкти соціально-культурної сфери, які раніше утримувалися за рахунок бюджетів інших рівнів, тому що не зможуть самостійно їх фінансувати. Це стосується тих об'єктів, які розташовані на території громад. Районні ради знаходяться в ще більш складній ситуації і на даний момент взагалі позбавлені джерела фінансування.

«У нас є низка ініціатив, спрямованих на вирішення цих питань. Ми звертаємося до Верховної Ради з тим, щоб нам дали можливість формувати обласний бюджет, бюджети громад за рахунок додаткових джерел. Сьогодні керівництво ОТГ і райрад часто виявляються заручниками ситуації. До їх зобов'язань входить здійснення певних дій: передати, реорганізувати, ліквідувати. Уникнути негативу, викликаного цією ситуацією у них фактично немає можливості. На сьогодні великий відсоток громад має дефіцитний бюджет, і до кінця року ця цифра може збільшитися. Дуже хочеться вірити, що найближчим часом нам вдасться зробити так, щоб ті ініціативи, які йдуть знизу, були прийняті у Верховній Раді, і децентралізація все-таки давала не тільки права й обов'язки, а й можливості їх реалізовувати», - зазначила заступниця голови обласної ради.

Вона додала, що процеси змін в адміністративно-територіальному устрої області все ж передбачають виправдану реорганізацію деяких установ.

«Якщо в населеному пункті є, наприклад, ДЮСШ або будинок культури, і місцевій раді треба взяти на баланс аналогічну структуру, яка раніше перебувала у власності району, то здоровий глузд підказує, що необхідно реорганізувати дві ідентичні, дублюючі структури. Тому розумна реорганізація потрібна, і її не уникнути», - підкреслила Валерія Мураєва.