НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Районний рівень адміністративно-територіального устрою сьогодні практично позбавлений повноважень. Сергій Чернов

Унаслідок помилок, допущених у проведенні реформи децентралізації, сьогодні ми маємо низку проблем на субрегіональному рівні адміністративно-територіального устрою, розповів депутат Харківської обласної ради від «Блоку Кернеса - Успішний Харків», президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов.

«Зміни, внесені до Бюджетного кодексу в кінці минулого року, залишили районний рівень без джерел фінансування, а відповідно і без можливості впливати на будь-які процеси на території укрупнених районів. Сьогодні в Україні 5 тис. депутатів, обраних до районних рад. У Харківській області - 332. Вони йшли, щоб змінити якість життя людей, вони професійно підготовлені, але сьогодні вони не мають можливості реалізовувати свої конституційні повноваження», - зазначив Сергій Чернов.

Аналогічна ситуація, за його словами, і в поки ще не ліквідованих районних адміністраціях.

«Ці «квазіоргани» навіть не сформовані. В Україні поки призначено менше 20% глав адміністрацій. Нові укрупнені райадміністрації також фактично не можуть сьогодні впливати на будь-які напрямки розвитку району», - акцентував він.