НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Старт у Харківському районі

На Харківщині триває робота зі створення регіональної пасажирської компанії «Слобожанщина».

Депутат Харківської обласної ради від партії «Блок Кернеса – Успішний Харків», голова постійної комісії з питань розвитку транспорту та зв’язку Віктор Остапчук обговорив з представниками банківських установ умови придбання в лізинг електро- та дизель-поїздів, зокрема вітчизняного виробника – Крюківського вагонобудівного заводу.

Незабаром приміські та регіональні види залізничних перевезень перейдуть у відання місцевих органів влади, які будуть володіти та управляти рухомим складом, депо тощо. Це стане наслідком реформування «Укрзалізниці». Разом з тим винаходити велосипед непотрібно. Муніципальні та приватні компанії давно працюють на ринку приміських і регіональних перевезень багатьох країн, і відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС Україна взяла на себе зобов’язання відкрити ринок залізничних перевезень.

Реалізація проєкту «Слобожанщина» дозволить зробити поїздки в електричках комфортними, замінити старі на сучасні, відновити прямі рейси до Харкова з багатьох населених пунктів, відкрити нові маршрути тощо. У перспективі компанія «Слобожанщина» планує реалізувати проєкт «Міська електричка»: використовуючи під'їзні колії промислових підприємств Харкова, ввести єдиний «електронний квиток» для приміських і міських маршрутів.

«Ми маємо необхідні напрацювання. Передусім є технічні передумови. Свого часу, коли я керував Південною залізницею, було суттєво модернізовано приміське сполучення. Зокрема, реконструйовано всі приміські вокзали Харкова: встановлено сучасні турнікетні системи, відремонтовано пасажирські платформи. Також ми побудували нові вокзали», — розповідає Віктор Остапчук.

Проєкт «Слобожанщина» стартуватиме з укрупненого Харківського району, який сьогодні за кількістю населення та економічним потенціалом є одним з найпотужніших в Україні. Вже досягнуті домовленості з керівництвом та депутатами районної ради. Мешканці громад району, які відіграють важливу роль в економіці області, першими отримають швидкісне, комфортне, доступне та безпечне приміське залізничне сполучення.

У подальшому компанія «Слобожанщина» буде обслуговувати територію всієї Харківської області, а в перспективі — напрямки на Суми, Полтаву, Кременчук, Миргород.

Віктор Остапчук наголошує: якщо не перевести місцеві залізничні перевезення на сучасні «рейки», про це зручне, екологічне та безпечне сполучення можна буде забути.

«Приміське сполучення деградує і незабаром просто зникне, а разом з ним зникне доступ до недорогого та безпечного транспорту для сотень тисяч наших співгромадян. Проте транспортне сполучення в умовах децентралізації, а ще й в умовах пандемії, має для людей ключове значення», — підкреслив депутат.

Компанія «Слобожанщина» – наша відповідь цьому виклику. Це важливий і цікавий з усіх точок зору проєкт, який у перспективі стане не тільки беззбитковим, але й прибутковим. А про його суспільне значення для регіону годі й говорити.