НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Тижневий дайджест про роботу Харківського міського голови Ігоря Терехова

Від управління інфраструктурою до створення сприятливого середовища для життя і бізнесу - Харківський міський голова Ігор Терехов є ключовою фігурою в забезпеченні максимального розвитку нашого міста навіть під час повномасштабної війни. Ми зібрали головні новини про роботу Ігоря Терехова цього тижня. Про що мер говорив, з ким зустрічався та які важливі рішення прийняв - у черговому дайджесті.

Старт навчального року і зустріч з міністром

У понеділок, 4 вересня, харківські учні почали комбіноване навчання в облаштованих класах метро. Як розповів Харківський міський голова Ігор Терехов, заняття проводяться на 5 станціях підземки. Вранці до місця навчання дітей доправили шкільні автобуси у супроводі правоохоронців, а після другого уроку школярів, які навчаються у першу зміну, нагодували обідом. Також у метро чергує поліція.

В цей день Ігор Терехов зустрівся з міністром внутрішніх справ України Ігорем Клименком, який завітав до Харкова. Мер показав, як у місті в найкоротші терміни відповідно до чинних вимог законодавства організували метрошколу

«Зараз маємо 61 клас. Останній сформували цими вихідними. В метрошколі сьогодні навчається понад тисяча дітей. Навчальний процес розпочався так, як планували. У кожному класі, крім учителя та учнів, є помічники вчителя та психологи. Також обладнані медкабінети, туалети, ігрові майданчики. Батьки дали свою згоду на навчання дітей у метрополітені в заявках особливого зразка», - розповів Ігор Терехов.

Зазначимо, що у Харкові планують побудувати бомбосховище для навчання. Перше з՛явиться в Індустріальному районі, там зможуть навчатися 450 дітей. З часом в усіх районах міста будуватимуть подібні бомбосховища.

Зустріч з представниками Міжнародної організації з міграції та співпраця з Лідсом

5 вересня Ігор Терехов провів перемовини з представниками Міжнародної організації з міграції на Сході України. Сторони обговорили співпрацю щодо відновлення пошкоджених житлових будинків у Харкові та потреб міста перед початком опалювального сезону.

«Серед багатьох питань, які нам щодня доводиться вирішувати, особливу увагу ми приділяємо саме відновленню житлових будинків. Для нас дуже важливо, щоб людям було де жити та куди повертатися. Дякую за допомогу, яку ви надаєте Харкову. Знаю, що ви підтримуєте перший пологовий будинок, соціальні установи, школи. Для нас це також важливо», - зазначив мер Харкова.

Керівник діяльності Міжнародної організації з міграції на Сході України Лейла Салехіравеш наголосила, що місто є одним із найбільш постраждалих українських міст із тих, з ким співпрацює МОМ.

Окрім того, Харківський міський голова зустрівся з керівництвом британського міста Лідс і домовився про поглиблення двосторонньої співпраці між містами з метою укладання угоди про побратимство найближчим часом. Ігор Терехов подякував закордонним колегам за візит та підтримку Харкова під час війни.

Транспорт без реклами

Харківський громадський транспорт повністю позбудеться реклами. Її планують замінити дитячими малюнками, як це вже зроблено на стінах і колонах станції метро «Історичний музей».

«Думаю, більшість містян вже помітили, що поступово Харків позбувся практично всієї реклами у комунальному громадському транспорті. Ту незначну частину оголошень, які досі захаращують вагони метро, трамваї, тролейбуси та автобуси, ми не прибрали тільки тому, що строки дії договорів на їхнє розміщення ще не закінчилися. Наприклад, зараз стіни та колони станції метро «Історичний музей», як я і обіцяв, прикрашають чудові дитячі малюнки. І цю добру традицію ми будемо продовжувати й надалі», - висловив свою думку з цього приводу Ігор Терехов.

Збереження Будинку архітектора, проблема незаконних торгівельних обʼєктів у центрі міста

Харківський міський голова Ігор Терехов дав доручення профільним департаментам міської ради зайнятися питанням збереження Будинку архітектора на вул. Дарвіна, який постраждав від пожежі. Як повідомив 6 вересня на позачерговій сесії міськради мер, будівля не є комунальною власністю, але це пам'ятка архітектури, яку необхідно зберегти.

«Це перлина міста Харкова, тому ми допоможемо закрити контури будівлі, а потім звертатимемося до міжнародних організацій та фондів щодо підтримки цього об'єкта, щоб він не був зруйнований», - зазначив Ігор Терехов.

Також Харківський міський голова доручив прибрати незаконно встановлені торговельні обʼєкти з площі Свободи. Завдання він дав профільному департаменту під час засідання виконавчого комітету Харківської міської ради.

«Біля входу до саду Шевченка з боку майдану Свободи стоїть велика кількість торговельних пересувних точок, контейнерів, де продають цукерки, морозиво та інше. Вони роблять це нелегально. Прошу розібратися з цим питанням протягом наступного тижня», - зазначив Ігор Терехов.

Японсько-український форум

Японсько-український інвестиційно-економічний форум Prosperity 2023 пройшов7 вересня в онлайн-форматі. Захід спрямований на залучення японських інвесторів до відновлення України та розширення економічних відносин між країнами. Його учасники - представники бізнесу та влади з двох країн.

У виступі Харківський міський голова Ігор Терехов зробив акцент на двох міських проєктах, у яких можуть взяти участь іноземні інвестори. Зокрема, один з них стосується розвитку поновлюваної енергетики. За словами мера Харкова, в умовах війни та потенційно можливих блекаутів найважливіше зосередитися на підвищенні енергоефективності об'єктів у місті.

«Ми вже маємо перший досвід впровадження сонячних електростанцій. Одну з них встановили на даху Харківської багатопрофільної міської лікарні №17. Її загальна потужність - 52 кВт. Це забезпечить установу аварійним живленням у випадку відключення електроенергії. Наша мета - не продавати в ринок як комерційну електроенергію, а споживати самим, щоби економити бюджетні кошти», - зазначив Ігор Терехов.

На захисті неба

Харківський міський голова Ігор Терехов і представники соціально відповідального бізнесу 7 вересня передали шість пікапів та військове обладнання силам протиповітряної оборони. Авто допоможуть у боротьбі з ворожими дронами Shahed і перехопленням інших повітряних цілей.

«Передали позашляховики з відповідним оснащенням нашим воїнам. Дякую бізнесу, який долучився до цієї місії на моє прохання! Дякую силам ППО за ефективну роботу! Відтепер харківʼяни зможуть спати спокійніше», - прокоментував Ігор Терехов.