НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Література всупереч війні: у Харкові презентували нові книги

Незважаючи на складні умови, пов'язані з війною, у Харкові вирує культурно-освітнє життя. Так, днями в безпечному просторі ХНУМГ ім. Бекетова відбулася презентація двох книг, які закарбували історію незламного міста та дружні відносини партнерів з командою вишу.

«Місто-герой Харків» - альбом з історичними знімками. Його авторами є депутат Харківської міської ради від «Успішного Харкова» Габріел Михайлов і фотограф Володимир Бисов.

За словами Габріела Михайлова, до видання увійшли фото Харкова та болісні кадри руйнування «бекетівського» університету.

«Це історія, яку ми збирали по крихтах. І весь світ має побачити жах, який творить наш сусід-окупант. Як руйнуються життя, наша країна, місто Харків. Ми хочемо, щоб усі наші партнери та країни дізналися, що відбувається сьогодні тут. Тому книжку побачать за межами України. Також передали екземпляри до шкіл та бібліотек», - сказав депутат міськради.

В цілому ж автори створили десятки книг з фотографіями, які відображають різні періоди розвитку Харкова.

Також було презентовано третє видання до 100-річчя університету «ПАРТНЕРИ. ДРУЗІ. ГОСТІ. Репортаж і дружній шарж об'єктивом і пером», авторами якого є Леонід та Андрій Сторожуки. В книзі - шаржі на очільників області та міста, депутатів, інших відомих людей.

«Після того, як ворог намагається знищити нашу писемність, мову, літературу, руйнує друкарні, ми зрозуміли, що потрібно продемонструвати суспільству нашу незламність. Адже ми не здаємося, продовжуємо реалізовувати проєкти, над якими працювали. І сьогодні всі побачили дружні шаржі на наших друзів. Так ми хочемо виразити вдячність тим, хто підтримує нас. З такою легкою іронією, щоб у пам'яті лишилися не тільки страшні та жахливі моменти, а й посмішки друзів», - зазначила Тетяна Малиніна, депутат Харківської обласної ради від «Успішного Харкова» і проректор з науково-педагогічної роботи ХНУМГ ім. Бекетова.

Організатори заходу пообіцяли продовжити такі культурні події.

«Такі заходи важливі, бо видання будь-якої книги говорить про те, що наше місто живе. Приємно те, що Габріел Михайлов презентував альбом. В нас була можливість перший варіант подарувати іноземним друзям. А наша книжка - це життя колективу за останні 20 років. Ми показали, скільки є партнерів, близьких людей. Не всіх, на жаль, але готуємо продовження, збираємо матеріали. У нас є фронтовий щоденник. До Дня міста Харкова плануємо інші презентації», - поділився Володимир Бабаєв, депутат Харківської обласної ради від «Успішного Харкова» і ректор ХНУМГ ім. Бекетова.
Фото: Андрій Сторожук