НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

У Харківській області ініціюють створення програми поводження з водними ресурсами

З відповідною пропозицією на засіданні Робочої групи з розв'язання проблемних питань, пов’язаних з забрудненням річки Уди, виступила депутатка обласної ради від «Блоку Кернеса – Успішний Харків» Тетяна Столяренко.

«Наразі в регіоні немає чинної програми поводження з водними ресурсами. Було б доцільно зібрати спеціалістів і розробити такий документ. До програми необхідно включити моніторинг стану забруднення річок Харківської області. Тоді інформація про забруднення буде доступна всім і матиме статус офіційної», - підкреслила депутатка.

Окрім того, члени робочої групи за участю представників правоохоронних органів, екологічної інспекції, регіонального офісу водних ресурсів, науковців і громадськості обговорили ситуацію з очисними спорудами Темнівської виправної колонії. Наразі пенітенціарна установа не зливає нечистоти в річку Уди. Стоки, що накопичуються на території колонії, вивозяться спеціальним автотранспортом. Але це тимчасовий вихід із ситуації. Остаточно вирішити проблему допоможе будівництво нових очисних споруд або приєднання установи до централізованої каналізації. За оцінками керівництва колонії, облаштування нових споруд коштуватиме близько 30 млн грн.

Як зазначив керівник групи, депутат облради від «Блоку Кернеса – Успішний Харків» Олександр Кухар, відповідно до законодавства профінансувати будівництво очисних споруд може тільки Міністерство юстиції, якому підпорядковуються пенітенціарні установи. Відповідні листи доцільно направляти саме в це міністерство.