НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Ігор Терехов: Команда «Блока Кернеса – Успішний Харків» продовжить оновлення транспортної системи Харкова

У Харкові продовжиться активний розвиток транспортної інфраструктури. Про це розповів в ефірі програми «Пряма мова» на «7 каналі» перший заступник Харківського міського голови та кандидат у депутати Харківської міської ради від «Блоку Кернеса – Успішний Харків» Ігор Терехов.

Зокрема, цього року стартує будівництво двох нових станцій метро - «Державинської» та «Одеської». У найближчих планах – оновити рухомий склад. Місто закупить вагони нового покоління.

«Сьогодні рухомий склад метро фізично застарів, нам потрібні вагони нового покоління. Ми вже провели тендер. Здійснюється закупівля нових потягів, вони будуть прохідні: людина може зайти в один вагон, пройти під час руху в інший. Але найголовніше, що ці потяги будуть оснащені асинхронними двигунами, а це значить, що буде економія електроенергії. Якщо взяти тариф на проїзд у метро, то найбільша його частина – це вартість електроенергії. Це дозволить нам утримувати тариф, це важливо для нас всіх», - розповів Ігор Терехов.

Місто продовжить розширення мережі наземного електротранспорту. З 22 жовтня розпочав роботу новий тролейбусний маршрут на Північну Салтівку. Там курсують тролейбуси з запасом автономного ходу, які можуть проїхати без контактної мережі близько 50 км.

В перспективі Харків закупить 50 таких тролейбусів. Вони курсуватимуть на нових маршрутах, зокрема у селища Жихар та П’ятихатки.

Також у Харкові планують запустити виробництво трамваїв.

«Нещодавно ми разом із Олександром Ярославським презентували виробництво, яке базуватиметься на території «Екополісу ХТЗ». Дуже важливий момент, тому що, на жаль, трамваї повністю застаріли, вимагають тотального оновлення. І виробництво харківського трамвая дозволить нам оновити весь рухомий склад.

Ми отримаємо чудові трамваї європейського рівня. Головне, що це буде харківський трамвай. Ми зможемо завантажити роботою і інші промислові підприємства Харкова», - розповів перший заступник Харківського міського голови.