НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

У Харкові зробили перший крок до створення «Української Кремнієвої долини»

У Харківській мерії відбулося перше засідання робочої групи зі створення «Української Кремнієвої долини». Цей проєкт ініціювали Харківський міський голова Геннадій Кернес і бізнесмен Олександр Ярославський.

Харків став першим містом в Україні, якому вдасться реалізувати такий амбітний проєкт, зауважив під час засідання перший віце-мер Ігор Терехов. Для цього у міста є все: великий науковий, промисловий потенціал і стійкий міжнародний імідж.

«Сконцентровані зусилля міської влади, генерального інвестора «DCH» і координатора проєкту Олександра Ярославського. Місто створить всі умови для залучення і комфортного проживання молодих фахівців, продовжить розвивати інфраструктуру - освіту, житло, спорт, розважальні установи, дороги, транспортну доступність. Всі умови, що має місто, примножимо. Для нас дуже важливо зробити з Харкова українську «Кремнієву долину», - зазначив перший віце-мер.


Харківська «Кремнієва долина» стане частиною багатофункціонального бізнес-парку «Екополіс ХТЗ». Складові елементи концепції наступні: STEM-освіта, створення науково-дослідних центрів на базі ключових вузів і НДІ міста, стартап-центрів, експериментальних виробництв, а також розробка і створення нових IT-продуктів світових компаній на базі IT-компаній та IT-кластеру Харкова.


Реалізація проекту «Екополіс ХТЗ» розрахована на 13 років і розділена на п'ять етапів. Обсяг інвестицій в проєкт складає більше 1 млрд дол. Приблизна площа - близько 800 тис. кв. м. У перспективі планується створити понад 12 тис. нових робочих місць. На даний момент завершується розробка концепції проєкту. Її планується узгодити вже в жовтні.

Успішний Харків - інноваційне та цифрове місто!