НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

У Харкові необхідно провести рекламну кампанію про користь вакцинації. Ігор Терехов

Необхідно проводити роз'яснювальну роботу з людьми, щоб кожен самостійно ухвалив рішення про необхідність імунізації, заявив на сесії секретар Харківської міської ради Ігор Терехов.

«Ми не можемо нікого примушувати. Кожен повинен вирішити для себе сам - "Я хочу вакцинуватися" - і відповісти на питання чому: "Тому що це моє здоров'я та економічна безпека". Ковід - це не просто хвороба, це величезне зло для економіки. Він заліз до кишені кожної сім'ї, і кожен повинен ухвалити єдине правильне рішення. Я для себе вирішив - я буду вакцинуватися. Думаю, ви теж», - зазначив Ігор Терехов.

Він також акцентував увагу на надбавках до заробітних плат лікарям.

«Наші лікарі - реальні герої. Скільки людей вони врятували, як важко працюють. Я неодноразово був у реанімаційних відділеннях, у поліклініках, розмовляв з багатьма лікарями. Люди вкладають не те що душу, а повністю віддаються цій роботі. Неприпустимо, щоб наші медики із затримками отримували зарплату і 300-відсоткову надбавку. Вони повинні отримувати кошти хвилина в хвилину», - підкреслив секретар міської ради.

Як повідомила заступниця міського голови Світлана Горбунова-Рубан, міські лікарні підготували необхідні документи для оформлення нових договорів з Національною службою здоров'я України (НСЗУ), які встановлюють перелік постачальників медичної допомоги, визначених для надання стаціонарної допомоги пацієнтам з COVID-19. Однак у НСЗУ жодного договору поки не підписали, що ставить під загрозу своєчасну виплату медичним працівникам заробітних плат, зокрема, передбачених законодавством надбавок за лікування пацієнтів, хворих на COVID-19. За її словами, міська влада контролює це питання і зробить все, щоб медпрацівники отримали виплати своєчасно.