НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Володимир Кацуба: У єдності – сила громади

Після зміни адміністративно-територіального устрою України кількість районів на Харківщині зменшилася з двадцяти семи до семи. Нові укрупнені райони увібрали території колишніх разом з їхніми потребами та проблемами. На шпальтах газети ми розповідатимемо про життя районів. Перший на черзі – Харківський. Говоримо з головою районної ради Володимиром Кацубою.

Володимире Михайловичу, зона відповідальності районних рад поширилася на значні території з великою кількістю населення. Яким чином Харківська районна рада працює з громадами?
— Ми всі розуміємо, що за умовами реалізації реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади більше повноважень і ресурсів переходить на місця. На перший план виходять спільні інтереси територіальних громад та їхніх представницьких органів різних рівнів. Тому співпрацю з місцевими радами Харківська райрада будує на взаєморозумінні, спільних інтересах, обов'язках і відповідальності перед мешканцями.

— Харківський район – найбільший в Україні. У райраді майже 100 депутатів відстоюють інтереси мешканців різних куточків району. Як вам вдається налагодити конструктивну роботу?
— Запорукою подальшої успішної реалізації реформи децентралізації є не тільки формування спроможних громад, а й конструктивна та дієва співпраця між головами цих громад, депутатами всіх рівнів, керівниками підприємств і організацій, а також виконавчою владою. Свою політику в цьому напрямку я вибудував чітко. Перше завдання — консолідація депутатського корпусу в сесійній залі. Сьогодні кажу з впевненістю: взаєморозуміння знайдено, тому і спільна робота буде продуктивною. Підтвердження цього — підтримка всіх важливих для району питань у сесійній залі більшістю голосів «за». 

Назвіть найважливіші напрямки роботи. Що насамперед має вирішити райрада?
— До складу Харківського району увійшло 15 рад. Кожна з них має свої проблеми та інтереси, бачення та перспективи. Але основна місія у всіх одна — підвищення рівня життя і добробуту кожного громадянина.
Про плани говорити можна багато, але перше, що має зробити районна рада відповідно до норм законодавства, це визначитися з усім майном на території новоутвореного району. За процедурою здійснити його передачу до ОТГ маємо до 1 липня 2021 року. Робота дуже непроста, бо це заклади освіти, охорони здоров’я, соціальні установи тощо. Всі вони потребують інвентаризації, опису майна та перереєстрації. Тому в цих питаннях дуже важливо працювати злагоджено і швидко. Ми вже налагодили процес і відпрацювали чіткі механізми.
Інший напрямок нашої роботи – депутатська діяльність. У райраді інтереси мешканців громади представляють 84 депутати. Потужна й перспективна фракція — «Блок Кернеса – Успішний Харків». Це професійна, згуртована команда, яка готова реально працювати задля забезпечення захисту прав і свобод громадян. Своєю місією члени фракції вбачають об'єднання всіх навколо однієї мети: зробити найбільший район в Україні справді успішним.

Газета