НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Райради повинні передати майно громадам, але громади не мають зобов’язань його приймати. Сергій Чернов про прогалини в законодавстві

Відповідно до закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій» органи місцевого самоврядування районного рівня зобов’язані передати спільне майно громад на базовий рівень. Разом з тим іншу сторону не зобов’язали це майно прийняти.

Такі недоліки в законодавстві викликали низку проблем у подальшому запровадженні реформи децентралізації, розповів на пресконференції депутат Харківської обласної ради від «Блоку Кернеса - Успішний Харків», президент Української асоціації районних та обласних рад, радник голови Верховної Ради Сергій Чернов.

«З одного боку, передаючи певні повноваження в галузі освіти, медицини, культури тощо на місця держава не порахувала, чи зможе певна громада, особливо новостворена, утримувати відповідні бюджетні заклади та фінансувати їх згідно з вимогами галузевих законів. З іншого – подекуди на місцях з’явилися настрої забрати на баланс лише ліквідне майно, не забираючи юридичну особу. Але треба розуміти, що майно та юридична особа - це нерозривні речі. Реформу ж ми запроваджували насамперед з метою наблизити публічні послуги до людини і зробити ці послуги якісними. Тому передача майна не має бути самоціллю, треба зберегти або створити чи вдосконалити ті послуги, які мають отримувати мешканці кожної громади», - наголосив Сергій Чернов.