НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Обласний конкурс міні-грантів в галузі медицини стане суттєвою допомогою для громад. Валерія Мураєва

До завершення грантового європейського проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді» планується провести серйозну спільну роботу з партнерами-бенефіціарами в новоутворених районах і ОТГ. Про це розповіла заступниця голови Харківської обласної ради Валерія Мураєва.

За її словами, робота стосуватиметься співпраці громад, планів і стратегій розвитку, питань проведення ярмарків вакансій в умовах пандемії, можливостей застосування нових протоколів і т.д.

Вона зазначила, що в рамках проєкту з 2018 року реалізовано 25 міні-грантів на суму 7 млн ​​грн., при цьому регіон отримав більше 450 тисяч євро інвестицій від партнерів. Зокрема, за ці кошти закуплено медобладнання для центрів первинної допомоги в громадах області, прилади для лабораторій, автомобіль для сімейного лікаря.

«Я сподіваюся, ми встигнемо пройти всі організаційні етапи і відразу ж після завершення цього проекту - в квітні 2021 року - почати новий обласний конкурс «Ефективна медицина в громаді». Адже найближчим часом новоствореним районам і громадам належить вирішити величезну кількість проблемних питань, більш того, їм потрібно буде знаходити нові механізми і ресурси для збереження існуючої інфраструктури. Шукати нові варіанти для розвитку. І медицина тут один з найважливіших напрямків. Тому створення такого обласного конкурсу дуже своєчасне і стане суттєвою допомогою для громад. Акцент робитиметься на практики, напрацьовані раніше завдяки партнерам-бенефіціарам», - додала заступниця голови обласної ради.