НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Віталій Панов: Проблема з очищенням води – одна з основних у сільських районах Харківщини

За даними Харківського обласного лабораторного центру МОЗ України, найбільш забруднена вода у Лозівському, Золочівському, Близнюківському, Куп’янському, Сахновщинському, Дворічанському, Борівському, Балаклійському, Красноградському, Нововодолазькому районах, у містах Лозова та Люботин. У минулому році кожна четверта проба питної водопровідної води не відповідала нормам.

Проблему з очищенням води генеральний директор комунального підприємства «Харківводоканал», депутат обласної ради Віталій Панов називає однією з основних у сільських районах.

Зокрема, складна ситуація на Краснопавлівському водосховищі, з якого отримують воду і Харків, і частина Харківської області. За кошти держбюджету там мають проводити водообмін, але…

«На Харківщині існує дуже серйозна проблема з очищенням води. У Харкові проби відповідають нормам. Є лише незначні відхилення в показниках каламутності, але це пов'язано з тим, що Харків має два джерела водопостачання: Печенізьке і Краснопавлівське водосховища. Краснопавлівське за регламентом необхідно наповнювати двічі на рік, але зараз у кращому випадку це робиться раз на два роки. Від цього якість води, особливо влітку, погіршується через високу температуру. І ми витрачаємо дуже великі кошти для очищення води, щоб вона відповідала нормам», — зауважив Віталій Панов.

За неякісну воду мешканці сільських районів сплачують за значно вищими тарифами, ніж харків’яни.

«У багатьох сільських населених пунктах області тариф на водопостачання у декілька разів вище, ніж у Харкові. І ми всі розуміємо, що такі суми для сільського населення є непідйомними. Жоден керівник «водного» підприємства не зацікавлений у збільшенні тарифу, тому що це обумовлює зменшення платежів. Підвищуються тарифи тільки від безвиході: коли збільшується ціна на електроенергію та мінімальна зарплата, — зазначив Віталій Панов. — Що більш високотехнологічним буде процес водопостачання і водовідведення, то більші можливості з'являться для зниження тарифів у сільській місцевості. У Харкові ми впроваджуємо сучасні технології, велику увагу приділяємо інвестиційним проєктам. І цей досвід ми готові застосувати в районах області».
Газета