НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Харків підписав три меморандуми з іноземними інвесторами

У рамках Міжнародної конференції «Харків: розвиток та інвестиції» керівник міста Ігор Терехов підписав три важливих для Харкова меморандуми.

Перший стосується підвищення комфорту й безпеки пасажирських перевезень. Йдеться про співпрацю і в перспективі організацію виробництва трамваїв спільно зі швейцарською компанією Stadler.

"Ми потребуємо того, щоб парк трамваїв був кардинально замінений. Сподіваюся, що харків'яни будуть насолоджуватися комфортними поїздками в штадлеровських трамваях", - зазначив в.о. міського голови Ігор Терехов.

Другий меморандум стосується співпраці в будівництві ангарного комплексу для технічного обслуговування літаків у Харківському аеропорту. Документ підписали з компанією Avia Solutions Group.

"Наша компанія вражена швидким розвитком Харкова. Маючи наш досвід у різних країнах, впевнений, що проєкт у Харкові буде одним з найбільших", - заявив представник Аvia Solution Group.

Ще один, так званий «зелений меморандум», підписали Ігор Терехов і заступник голови Європейського банку реконструкції та розвитку Марк Магалецький. Згідно з документом, Харків приєднується до програми «Зелені міста». Це сприятиме отриманню від ЄБРР підтримки в розробці й реалізації плану дій Green City Action Plan, сприяння у визначенні інвестиційних програм і отриманні донорської допомоги. Зокрема, це може стосуватися поліпшення муніципальної інфраструктури, якості повітря, чистоти і доступності земельних і водних ресурсів, зелених зон. На сьогодні учасниками цієї програми є 50 міст у Європі і Азії, серед яких Львів, Київ, Маріуполь, Кривий Ріг, Дніпро, Хмельницький.

"Вітаємо Харків у сім'ї "зелених" міст. Це продовження нашої співпраці з містом, яка досить успішна. За меморандумом ми підготуємо низку дій з екологічних викликів. Це теж відіб'ється на інфраструктурних проєктах. У нас уже є проекти щодо трамваїв. У нас є нові тролейбуси, наступний крок - розвиток трамваїв", - зазначив Магалецький після підписання.