«Багато об’єктів ми мали передати на баланс громад до 1 січня. Тобто в період завершення старого – початку нового бюджетного року. Повинні були відбутися технічні процеси. Такі, як перереєстрація власника, попередження працівників про зміни та можливі скорочення. Враховуючи завантаженість реєстраторів, це викликало певні складнощі, пов’язані, насамперед, з виплатами працівникам установ і закладів, що переходили у власність громад», - зазначила вона.
Окрім того, за словами голови райради, не всі громади погодилися взяти на баланс заклади, розташовані на їх території.
«Як приклад, у лютому нам довелося ліквідувати комунальне підприємство «Спорт для всіх», яке не прийняла Чугуївська громада. Замість утримання закладу з професійними тренерами громада вирішила запровадити спортивні факультативи, які проводять шкільні вчителі фізичного виховання. Але, гадаю, що професійних спортсменів усе ж таки частіше виховують фахівці профільних установ», - підкреслила вона.
Ірина Постнікова також навела приклад первинної ланки медицини колишнього Чугуївського району.
«Три роки районне комунальне некомерційне підприємство існувало за кошти, що отримувало від НСЗУ. Там працювали фахові спеціалісти, керівник завжди залучала додаткові інвестиції за рахунок грантів. Коли на базі району були сформовані чотири громади, одна з них – Новопокровська, вирішила створити свій центр первинної медицини. Процедура оформлення тривала до травня цього року. Весь цей час послуги населення отримувало від лікарів районної первинки. Після створення КП у Новопокровській громаді туди перейде частина лікарів, через що коштів для самозабезпечення районному центру первинної допомоги не вистачатиме. І райрада б вишукала можливість додати їм ті ж 100 тис. грн на комунальні послуги, але це суперечить бюджетному кодексу. Тобто виходить, що недосконалість бюджетного законодавства не дозволяє вирішувати ті проблеми, які виникли в процесі адміністративно-територіальної реформи», - зазначила Ірина Постнікова.