НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Наукова спадщина в умовах війни: як у Харкові об'єднали освіту, історію та культуру

У складні для України часи Харків продовжує бути символом незламності та центром інтелектуального розвитку. Так, 26-27 листопада Харківський національний університет міського господарства ім. Бекетова провів Х Всеукраїнську науково-практичну конференцію «СПАДЩИНА УНІВЕРСИТЕТУ: Історія. Освіта. Наука. Культура. Особистість». Захід у форматі off/online об’єднав науковців, молодьі громадських діячів з різних куточків країни.

Володимир Бабаєв, депутат Харківської обласної ради від «Успішного Харкова» і голова Вченої ради університету, зазначив, що збереження академічної спадщини є важливим елементом боротьби за нашу незалежність.

«Незважаючи на всі виклики, які сьогодні стоять перед Харковом, перед Україною, наука та освіта залишаються ключовими рушіями нашого розвитку. Це не просто знання, а наш внесок у майбутнє поколінь. Тому важливо зберігати й примножувати все те, що маємо, шанувати наш колектив. І ми обов՛язково продовжимо традицію проведення науково-практичний конференцій», - поділився Володимир Бабаєв.

Як розповіла Тетяна Малиніна, депутат Харківської обласної ради від «Успішного Харкова» і проректор з науково-педагогічної роботи ХНУМГ ім Бекетова, конференція стала майданчиком для обговорення актуальних тем. Зокрема, йшлося про протидію пропаганді, значення науки та культури для збереження ідентичності в умовах повномасштабної війни.

«В умовах війни культура є щитом проти інформаційних атак. Збереження правдивої історії та її поширення допомагають уникнути маніпуляцій і викривлень, які просуває ворог. Агресор прагне стерти нашу самобутність, але кожен врятований документ, кожна відреставрована пам’ятка чи культурна ініціатива є доказом того, що нація жива і здатна протистояти ворогу. Від захисту культурної спадщини залежить, якою Україну побачать майбутні покоління», - сказала Тетяна Малиніна.

Актуальність заходу підкреслює той факт, що і під час війни університети залишаються центрами науки, культури та згуртованості.

За два дні роботи конференції виступили 46 учасників з доповідями, творчими виступами, інформацією про виставки у секціях за напрямами «Історія. Освіта. Наука. Культура. Особистість».