НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Мешканців Валківської та Краснокутської громад будуть безоплатно консультувати лікарі провідних обласних медичних установ

У Харківській області відроджують роботу виїзних медичних бригад, які будуть консультувати жителів найвіддаленіших населених пунктів регіону. Вслід за Богодухівською громадою відповідні угоди про співробітництво підписали у Валківській і Краснокутській громадах.

«За моєї ініціативи та завдяки підтримці моїх колег – депутатів обласної ради, голови обласної ради Тетяни Єгорової-Луценко – на сесії ухвалили рішення про надання дозволу комунальним закладам та комунальним некомерційним підприємствам охорони здоров’я на укладання договорів про спільну діяльність із територіальними громадами Харківської області.

Наступний крок – підписання угод про співпрацю між медичними установами та громадами. Такі заходи відбудуться по всій області. Керівники обласних медичних установ вчора відвідали Валки та Краснокутськ. Тепер медики - фахівці своєї справи, доценти, професори різних кафедр медичних закладів вищої освіти зможуть у складі мобільних бригад проводити профілактичні огляди, надавати консультації у місцевих лікарнях. Така робота дозволить посилити профілактику різних захворювань, покращити діагностику небезпечних хвороб на ранній стадії їх розвитку. Консультації мобільних бригад медиків з обласних лікарень для жителів громад будуть безоплатним. Крім цього, при необхідності, мешканці громад зможуть пройти лікування в обласних установах, що приєдналися до угоди», - зазначила Тетяна Біловол.

Зокрема, консультації мешканцям громад надаватимуть фахівці Обласної клінічної травматологічної лікарні, Обласної дитячої клінічної лікарні, Обласної клінічної інфекційної лікарні, Обласного клінічного перинатального центру, Обласної дитячої клінічної лікарні №1 та Обласної клінічної лікарні.

Довідка. Метою укладання договорів є наближення безпосередньо до територіальних громад консультативної, телемедичної, організаційно-методичної допомоги відповідного профілю з боку лікарень, а також підвищення доступності вторинної та третинної висококваліфікованої та спеціалізованої медичної допомоги та медичних послуг мешканцям громад.