НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Сергій Чернов: Після виборів люди будуть жити вже в нових районах

7 нових районів і 56 об'єднаних територіальних громад. Саме за таким адміністративно-територіальним поділом почнуть жити мешканці Харківщини після чергових місцевих виборів, які заплановані на 25 жовтня. 

Голова обласної ради Сергій Чернов виділив три питання, на які першочергово необхідно звернути увагу у нових районах: шляхи сполучення, кадрове забезпечення, ефективне розпорядження майном комунальної та спільної власності громад.

 «Майнове питання - одне з найскладніших. Треба його вирішити так, щоб ми в процесі не втратили лікарні, будинки культури, музеї, архіви. Щоб не допустити колапсу, на перехідний період, мінімум - наступні п'ять років, треба зберегти ради в укрупнених районах. Вони повинні стати правонаступниками спільного майна колишніх районів, а потім через правову процедуру, щоб уникнути суперечок, з'ясувати, чи здатна та чи інша громада брати собі на баланс той чи інший майновий комплекс», - підкреслив Сергій Чернов.

Нагадаємо, що в середині липня Верховна Рада затвердила постанову, згідно з якою в Харківській області відбулося укрупнення районів. Замість 27 залишили 7 районів: Ізюмський, Краcноградський, Куп'янський, Лозівський, Харківський, Чугуївський і Богодухівський.

«Безумовно, відбувається процес, складний навіть для юристів і фахівців-управлінців, не кажучи про простих людей. Але, незважаючи на неминуче невдоволення і нерозуміння, ми повинні усвідомити його логіку і необхідність змін. Люди протягом десятиліть тяжіли до певних районних центрів, де все життя отримували адміністративні послуги. Якісне формування дієздатної громади забезпечить надання послуг саме там, для цього не потрібно їхати до райцентрів», - упевнений Сергій Чернов.

Зокрема, вважає голова Харківської облради, у всіх об'єднаних громадах повинні бути центри надання адміністративних послуг та центри надання первинної медичної допомоги.