НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Затверджено стратегію розвитку Донецької громади

Документ передбачає основні цілі та напрями роботи з соціально-економічного розвитку територій до 2027 року. Його розроблено в співпраці з фахівцями програми "ULEAD з Європою". Право на допомогу європейських експертів Донецька територіальна громада здобула наприкінці 2020 року, ставши одним з переможців конкурсу.

«Стратегія розвитку Донецької селищної територіальної громади на період до 2027 року - важливий для громади стратегічний документ, розроблений із залученням зовнішніх фахівців, який репрезентує бачення майбутнього розвитку громади і містить стратегічні цілі, спрямовані на розвиток економіки в громаді, створення комфортних умов проживання для мешканців, створення умов для отримання якісних освітніх, медичних, адміністративних, соціальних, культурних та інших послуг. Наявність Стратегії розвитку дозволить раціонально планувати напрями та пріоритети розвитку, претендувати на європейські фонди та гранти, створити бачення майбутнього громади», - розповів Донецький селищний голова Анатолій Наздрачов.

Для реалізації Стратегії визначено три основні цілі: забезпечення високої якості життя населення (включає у себе галузі медицини, освіти, надання соціальних й адмінпослуг, розбудову комунальної інфраструктури тощо); забезпечення чистого оточуючого середовища та ресурсоефективності; стійке економічне зростання громади.

У рамках втілення їх у життя також розроблено план конкретних заходів на найближчі три роки (2022-2024). Зокрема, для надання якісних адміністративних і соціальних послуг у громаді планується створити ЦНАП, «соціальну кімнату» для надання послуг людям похилого віку та незахищеним верствам населення, а також реконструювати приміщення за принципом "прозорого офісу" для відділу соціального захисту населення селищної ради. У галузі медицини - в планах розвиток матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я та вирішення кадрових питань у медустановах; у сфері освіти – капітальні й поточні ремонти в школах і дитсадках, облаштування їх територій.

Щодо вирішення комунальних проблем, до 2024 року заплановано реконструювати очисні споруди у сел. П’ятигірське. Окрім того, серед пріоритетів – забезпечення населення громади якісною питною водою та ремонт і розвиток дорожньої інфраструктури.
З метою залучення інвестицій планується приділити увагу туристичній привабливості територій. Зокрема, йдеться про будівництво природного парку смт. Донець, а також впорядкування та створення нових зон відпочинку на берегах р. Сіверський Донець.
Заходи, які включені до цього плану, стануть пріоритетними при фінансуванні як із місцевого бюджету, так і при надходженні цільових коштів із бюджетів вищого рівня.