НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Сергій Чернов: Проблема сьогодні у тому, що навіть там, де створені ОТГ, не завжди розгорнута робота

Затвердження нового поділу Харківської області на райони в рамках децентралізації стало причиною не одної дискусії. Про те, чому поділ на 7 районів є оптимальним для Харківщини, розповів голова Харківської обласної ради Сергій Чернов в інтерв’ю інформаційній агенції «Укрінформ».

«У майбутніх райцентрах будуть формуватися органи центральної влади. Це міжрайонні суди, прокуратура, податкова, центри пенсійного фонду, ДСНС. Треба враховувати, що до цих структур щоденно їхатимуть люди з району. Розподіл на 7 районів передбачає, що 94% населених пунктів розміщуватимуться на відстані не більше 60 км від райцентрів, 78% з них - на відстані 30 км. Якби було 4 райони, то відстань збільшилася би до 140 км. А є ж такі ділянки, де й при Радянському Союзі не було доріг, не було ні нормального автомобільного сполучення, ні залізничного, і зараз його немає, і будемо відверті – у найближчі роки воно не з’явиться. Тому райони намагалися сформувати так, щоб кожен керівник чи бухгалтер міг без проблем поїхати в податкову, щоб люди мали змогу дістатися до суду чи терцентру пенсійного фонду, а кожен центр ДСНС зміг повноцінно обслуговувати район», - зазначив С. Чернов.

Щодо роботи об’єднаних територіальних громад він зауважив, що кожна ОТГ має бути спроможною, тобто виконувати функції, закладені в філософію децентралізації й надавати якісні послуги населенню.

«Проблема сьогодні у тому, що навіть там, де створені ОТГ, не завжди розгорнута робота. Є соціальне напруження, бо не вивозиться сміття чи не ремонтуються дороги, немає освітлення, не можуть облаштувати дитячий майданчик, щось занепадає, то люди й не розуміють – нащо їм громада, нащо їм укрупнений район», - каже голова облради.
За його словами, ці ризики мають розуміти на центральному рівні та розробити механізм, за яким громади, що отримають кошти з бюджету, мають якісно задовольняти потреби населення.

Він також додав, що новоствореним ОТГ потрібно вчитися на вже запроваджених практиках.

«Ось, наприклад, Нововодолазька громада. Там створено чудовий ЦНАП. Вони розпочинали з 10 послуг. А сьогодні їх уже понад 150. Люди не виїздять зі своєї маленької Нової Водолаги, щоб отримати закордонний паспорт! І загалом там працюють на створення комфортних умов життя і для дорослих, і для дітей. На таких найкращих практиках і треба змінювати філософію інших», - резюмував С. Чернов.