НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Екологічна катастрофа на Удах. При облраді створено спеціальну робочу групу

Новостворену групу очолює депутат облради від «Блоку Кернеса -Успішний Харків», голова комісії з питань екології, природокористування, охорони довкілля, надзвичайних ситуацій та ліквідації їхніх наслідків Олександр Кухар.


За словами депутатки облради Тетяни Столяренко, яка також увійшла до складу робочої групи, небайдужі депутати різних рівнів і громадські діячі об’єднали зусилля для того, щоб подолати проблеми забруднення річки Уди, що виникли у тому числі внаслідок протиправної господарської діяльності Темнівської виправної колонії.

«Наша команда включилася в цю кричущу ситуацію ще у травні. Ми неодноразово зустрічалися з екоактивістами, які проводили кампанії із залучення людей, шукали необхідну техніку, особисто брали участь в екоакціях з очищення русла річки від сміття», - розповіла вона.

Окрім того, депутат Височанської селищної ради від «Блоку Кернеса - Успішний Харків» Олексій Головко направив чисельні звернення до органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, профільного комітету Верховної Ради України.

«Разом з активістами і громадськістю вдалося зрушити ситуацію з мертвої точи. Проведено вже 8 суботників з ліквідації сміттєвих островів, які утворилися в руслі річки в районі селищ Хорошеве та Бабаї. У них взяли участь екоактивісти, депутати місцевих рад із різних фракцій та місцеві мешканці. Наразі повністю ліквідовано один з трьох сміттєвих заторів. Ми раді, що нас нарешті почули і в профільному департаменті обласної адміністрації, до безпосередніх обов’язків якого входить це питання. Коли ми раніше запрошували на засідання комісії обласної ради в.о. голови Департаменту захисту довкілля та природокористування та чекали його пропозицій, він не запропонував жодної ініціативи», - підкреслила депутатка.

Тетяна Столяренко додала, що одним з ключових завдань робочої групи буде також запобігання подальшому забрудненню ріки.

«Екоктивісти мають плани встановити уловлювачі сміття, щоб надалі не виникало аналогічних проблем. Але нам треба невідкладно вирішувати питання з протиправною діяльністю Темнівської колонії. Керівництво пенітенціарного закладу не виконало ще минулорічного припису екологічної інспекції. Також триває кримінальне провадження за фактом скидання установою шкідливих речовин у річку. Треба розуміти, що ситуація не обмежується Удами. Через грубе порушення екологічного законодавства страждає увесь басейн Сіверського Дінця. Тому нам необхідні термінові заходи», - наголосила депутатка.