НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Окреслено план дій для виправлення ситуації з археологічною пам’яткою «Донецьке городище»: що буде зроблено

Депутатка Харківської обласної ради від «Блоку Кернеса – Успішний Харків», Голова штабу громадських інспекторів з охорони навколишнього середовища при Держекоінспекції у Харківській області Тетяна Столяренко разом з представниками Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації та ОКЗ «Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини» відвідали комплексну пам’ятку археології національного значення «Донецьке городище: селища А, Б, В».

Як розповіла депутатка, територія пам’ятки наразі дуже засмічена побутовими й будівельними відходами.

«До мене зверталися депутат Височанської селищної ради від нашої політсили Олексій Головко, а також жителі громади. Вони просили звернути увагу на проблему археологічної пам’ятки. Територію городища буквально перетворили на сміттєзвалище мешканці прилеглих територій, які регулярно вивозять туди сміття. Під час робочої поїздки ми окреслили план дій на найближчий час, щоб виправити цю кричущу ситуацію. У прибиранні розраховуємо на допомогу волонтерів і харківських комунальників», - зазначила Тетяна Столяренко.

За її словами, одними з перших кроків будуть встановлення природоохоронного стенду на території Донецького городища та посилений контроль за дотриманням природоохоронного законодавства у цій місцевості. Окрім того, наразі обговорюються можливості облаштування території як локації для відпочинку.