НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Ігор Терехов: Сучасне покоління зобов'язане пам'ятати, завдяки кому воно може жити

Захід, присвячений 35-м роковинам аварії на Чорнобильській АЕС, відбувся сьогодні, 26 квітня, біля пам'ятника жертвам Чорнобильської катастрофи в Молодіжному парку. У ньому взяли участь керівництво міста та області, ліквідатори наслідків аварії, представники міських та обласних громадських об'єднань чорнобильців і жителі міста.

Як зазначив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, все більше чорнобильців з кожним роком йде з життя, проте сучасне покоління зобов'язане пам'ятати, завдяки кому воно може жити.

«35 років тому сталася страшна трагедія. Люди йшли туди, бо розуміли, що радіація не повинна поширюватися далі, що потрібна локалізація. Вони робили це свідомо. Вони розуміли, що є реальна загроза їхньому життю, проте вони зробили це, щоб зберегти життя мільйонів інших людей», - зазначив Ігор Терехов.

За його словами, міська влада веде діалог з чорнобильськими організаціями на постійній основі.

«Ми зустрічаємося з чорнобильцями не тільки від дати до дати. Наші відносини вибудувані так, що ми можемо зателефонувати один одному, щоб просто поговорити. Якщо є якісь прохання, звичайно ж, ми сприяємо в їх виконанні. Важливо, щоб ці люди відчували нашу турботу. На щастя, у нас налагоджена чітка взаємодія між міською владою та чорнобильцями, яка будувалася роками», - підкреслив секретар міськради.

Крім того, 25 квітня в Харкові відбулася акція «Запали свічку», також приурочена до 35-х роковин Чорнобильської трагедії. У жалобному заході взяла участь депутатка обласної ради від «Блоку Кернеса - Успішний Харків» Тетяна Строляренко.



Довідка. 26 квітня 1986 р. сталася одна з найбільших аварій на атомних об'єктах - вибух 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС. У ліквідації наслідків аварії брали участь понад 350 тис. українців, в тому числі харків'яни.

Сьогодні в Харківській області проживає 9,8 тис. ліквідаторів, 6,6 тис. з них - інваліди Чорнобиля, понад 3,6 тис. чорнобильців живуть у Харкові.

Наїх підтримку в місті реалізується низка програм. Так, у харківських чорнобильців є пільги на оплату комунальних послуг, на проїзд в громадському транспорті, які фінансуються з бюджету міської територіальної громади. Також одноразові виплати до 26 квітня отримують вдови чорнобильців, а в травні цього року і вдови, у яких не оформлений відповідний статус.