НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

У Немишлянському районі привітали героя-визволителя

Сьогодні, 16 лютого, відзначає 98-річчя Юрій Новицький, визволитель міста Харкова від нацистських загарбників, людина-легенда Немишлянського району.

Зі святом його привітали представники Адміністрації Немишлянського району. Вони побажали Юрію Володимировичу міцного здоров’я, активного довголіття, оптимізму й добра.

Незважаючи на свій поважний вік, Юрій Новицький має активну життєву позицію, є членом спілки ветеранів та робить вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху Немишлянського району, є почесним гостем на всіх урочистих заходах, які проводяться в районі та в Харкові.

Довідка. Юрій Новицький брав безпосередню участь у боях за визволення міста Харкова: у березні та серпні 1943 року у складі 78-го стрілецького полку 25-ї гвардійської стрілецької дивізії. На честь цього полку названо одну з вулиць міста Харкова – Гвардійців Широнінців.

При звільненні Харкова був поранений та направлений до шпиталю міста Россош Воронезької області. Після поранення брав участь у боях за визволення України, Польщі, форсував Віслу та Південний Буг.

Бойовий шлях почав рядовим і закінчив війну старшим сержантом у Чехословаччині.
Нагороджений орденом «Слави 3 ступеня», орденом «Вітчизняної війни 1 ступеня», медаллю «За відвагу» та 17 медалями.
Новини з районів Харкова