Чому українці мають обирати представників місцевої влади саме за такою схемою, пояснив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов в інтерв'ю інформаційній агенції "Укрінформ".
За його словами, питання виборів до райрад викликало багато дискусій, та за чинною Конституцією не можна не оголошувати їх проведення. Більше того, неформування органу місцевого самоврядування призведе до хаосу.
«На районному рівні є велика кількість комунальних підприємств, заснованих саме районними радами. Це й котельні, в яких є угоди на поставки вугілля, газу або які мають кредиторську заборгованість, це спортивні комплекси, пам’ятки архітектури, музеї, сміттєзвалища. Районні лікарні, які хоча й фінансуються НСЗУ, але засновані органом місцевого самоврядування, який підтримує стан приміщень, опалює, ремонтує. Опоненти мені говорять, що громади заберуть таке майно собі на баланс за одну ніч і надаватимуть послуги. А я кажу, хоча дуже хочу помилятися, що цього не станеться. І чи розділили б ці опоненти восени відповідальність за, наприклад, зірваний опалювальний сезон?» - зазначив голова облради.
Він також розповів, що 55% країни не створювали громад за концепцією, затвердженою ще у 2014 р., і ці люди підуть на вибори не до створеної юридичної особи, а до визначеної території.
«Там зараз ні керівники, ні люди, які голосуватимуть, не розуміють – що таке ОТГ. А потім – організаційний процес: створення свого виконавчого органу, робота з підприємцями, щоб вони сплачували місцеві податки та збори. І ось у цей перехідний період хтось же має утримувати майно, яке громада не прийняла й не збиралася приймати, і надавати послуги. Як приклад, у Харківській області тільки 5 ОТГ мають медичні заклади первинної ланки, і тільки 4 мають центри надання адміністративних послуг, а ЦНАП має бути в кожній ОТГ. Серед них є успішні громади, що мають фінансовий ресурс, але вони за 5 років не захотіли цього зробити», - зауважив С. Чернов.