НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Новий стандарт міського сервісу: в Харкові відкрили Будинок нерухомості

В Харкові після глобальної реконструкції відкрили Будинок нерухомості. Будівлю міського бюро технічної інвентаризації, що розташована на площі Павловській, 4, ремонтували кілька років.

Споруду площею 5 тисяч кв. м було зведено більше ста років тому. При реконструкції об'єкта головним завданням було максимальне збереження аутентичного вигляду. За оцінками архітекторів, цей міський проект з реконструкції виявився чи не одним з найскладніших в Харкові: через вік будівлі та близькості ґрунтових вод.

Для відвідувачів будуть працювати два великих, сучасних фронт-офіси із зручними зонами очікування, яка може вмістити 25 осіб одночасно. Тут буде комфортно і людям з особливими фізичними можливостями. Вони можуть скористатися спеціальним ліфтом. Також у закладі діють програми жестової мови.

Зараз у Будинку нерухомості розміщені профільні виконавчі органи міської влади - Департаменти реєстрації та територіального контролю, Харківське бюро технічної інвентаризації. Також тут з’явився новий Центр адміністративних послуг. Його «фішкою» стало отримання миттєвої послуги з реєстрації чи зняття з реєстрації місця проживання. Її відвідувачі змогу зробити за 15 хвилин.

Всього в новому Будинку нерухомості харків’яни можуть отримати 104 різні послуги, пов'язані з нерухомістю. Зокрема, реєстрація житла, отримання дозволів на проведення реконструкції, будівництва, перепланувань, проведення операцій купівлі-продажу, обміну, дарування. Також тут надаватимуть безкоштовні консультації. Для заявників передбачена електронна черга.

Як зазначив під час відкриття Будинку нерухомості міський голова Геннадій Кернес, в новій установі об'єднали всі послуги, пов'язані з нерухомістю, щоб харків'яни могли оформити потрібні документи комплексно і в одному місці. Цей заклад повинен стати черговим стандартом міського сервісу - доступного, прозорого і швидкого, зауважив Геннадій Кернес.

«Раніше в цій будівлі було міське БТІ. Люди приходили сюди за якимись довідками, документами, в архів, тощо. Але в сучасних умовах ми можемо робити все за одним натисканням кнопки. Тому ми вирішили зібрати в цій будівлі усі послуги, пов'язані з оформленням нерухомості. Бажаю всім, хто буде працювати в цій установі, щоб їхня праця була спокійною, цікавою і корисною для жителів міста. А ще хочу подякувати будівельникам, які зробили все можливе, щоб БТІ було відкрито, а харків'янам хочу сказати спасибі за терпіння, поки велося будівництво. А тепер вони зможуть користуватися тут усіма послугами», - підкреслив мер Харкова.