НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Харків ділиться досвідом роботи з Китаєм

З 22 до 26 червня в Харкові проводиться низка заходів, присвячених торгово-економічному співробітництву з Китаєм. Для того, щоб перейняти досвід міста з цього питання, до Харкова приїхали представники 11 найбільших міст України.

Першим заходом на тему економічного співробітництва між державами став круглий стіл «Україна-Китай: наводячи мости». Його учасники ознайомилися з презентаціями, присвяченими роботі бізнес-парку «Екополіс ХТЗ», а також досвіду роботи з китайськими містами. Харків, зокрема, має давні партнерські відносини в галузях промисловості, культури, освіти і туризму з китайськими містами Аньшань, Тяньцзінь, Цзинань і Шеньчжень.

У програмі заходів також заплановано лекційно-практичні курси щодо особливостей ведення переговорів з китайськими партнерами. Подібний авторитет Харкова у цій сфері обумовлений багаторічним співробітництвом міста з Китайською Народною Республікою. Наприклад, раніше Ігор Терехов зустрічався із заступником мера Аньшань, домовившись про співпрацю міст у галузі важкої промисловості і машинобудування. Тоді ж були встановлені контакти між зоопарками двох міст для обміну тваринами.

Нагадаємо, що минулого року Китай вийшов на перше місце в структурі українського товарообігу, а для Харкова пріоритетними напрямками сьогодні є реалізація спільних інфраструктурних, енергетичних і телекомунікаційних проектів.