НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

33 харківських випускника отримали премії від міста

Виконувач обов'язків Харківського міського голови Ігор Терехов привітав випускників, які набрали максимальні бали за результатами зовнішнього незалежного оцінювання.

У 2021 році таких учнів - 33, причому троє з них - набрали максимальні 200 балів відразу з двох предметів.

Ігор Терехов зазначив, що міська влада робить усе можливе, щоб талановиті випускники залишалися в Харкові.

«Я дуже хочу, щоб ви могли жити і реалізовуватися в рідному місті. Ви будете успішними - це вже очевидно. І наше завдання - зробити так, щоб Харків поділяв ваш успіх», - підкреслив керівник міста.

Під час урочистого прийому в міській раді випускникам вручили сертифікати на отримання грошової премії - 10 тис. грн. Школярі, що оформили «дубль», отримають по 20 тис. грн.

Особливим предметом для гордості став результат харківських учнів у тестуванні з математики. На тлі дуже низьких загальноукраїнських результатів (близько 30% школярів не склали ЗНО), 10 випускників харківських шкіл продемонстрували максимальний результат.

За словами директора «Інституту стратегічних досліджень» Вадима Карасьова, дуже добре показав себе Харківський фізико-математичний ліцей №27.

«Кожен регіон має свої конкурентні переваги, які необхідно розвивати і з особистої, і з суспільною користю. Харків, до речі, в цьому плані приклад дуже показовий», - підкреслив він.

На думку аналітика, велику роль в успіху харківських випускників зіграла також грамотна політика міської влади та ефективні міські програми з підтримки талановитої молоді.

Довідка. Найбільше 200-бальників у Харківському фізико-математичному ліцеї №27. Максимальний результат показали вісім учнів. На рахунку випускників гімназії №47 - чотири результати по 200 балів, гімназії №46 та НВК №45 «Академічна гімназія» - по три.