НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Віктор Ковтун: Тема християнства в творчості невичерпна

Народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, Голова правління Харківського відділення Національної спілки художників України, Почесний громадянин Харківської області Віктор Ковтун розповів про великодні сімейні традиції і християнську тематику в творчості:

Я виріс на Чернігівщині, де Великдень ніколи не скасовували, ні в які часи. Для мене долучення до цього великого свята почалося з дитинства. Так мене виховували бабуся і мама. Це одне з тих свят, які в моїй родині відзначалися завжди.

Зараз на Великдень всі родичі, як правило, збираються у нас за святковим столом. Дружина пече паски за бабусиним рецептом, який передається з покоління в покоління. До речі, є хороша традиція - обмінюватися куличами. Я щороку намагаюся спробувати 12 пасок, приготованих різними господинями. Ця традиція у нас йде від діда-прадіда, і це правильно. На Великдень за можливості намагаюся відвідувати церкву. Але в храмі я буваю не тільки в святкові дні.

Частина моїх робіт присвячена пасхальній тематиці. Крім того, є ціла серія картин з харківськими храмами. Тема християнства невичерпна.

Газета