НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Харків'яни завжди будуть пам'ятати і шанувати пам'ять героїв, які загинули в Афганській війні. Ігор Терехов

Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов взяв участь в церемонії покладання квітів з нагоди 32-ї річниці виведення військ з Афганістану, а також до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.


Ігор Терехов зазначив, що харків'яни завжди будуть пам'ятати і шанувати пам'ять героїв, які загинули під час військових дій в Афганістані.

«Сьогодні до пам'ятника прийшло дуже багато молоді. Як бачимо, традиції вшанування того великого подвигу, який здійснили хлопці, продовжують передаватися від покоління до покоління. І наш святий обов'язок - шанувати пам'ять цих героїв, допомагати сім'ям померлих і загиблих, які в той нелегкий час ціною власного життя виконали обов'язок перед Батьківщиною. Вічна їм пам'ять», - сказав Ігор Терехов.


Довідка. Афганська війна (1979-1989) - військовий конфлікт на території Демократичної Республіки Афганістан. Виведення радянських військ з Афганістану, відповідно до укладених Женевських угод про політичне врегулювання становища навколо ДРА, розпочалося 15 травня 1988 року і тривало дев'ять місяців. 15 лютого 1989 року останні підрозділи радянських військ залишили територію Афганістану. За 10 років військових дій в Афганістані загинуло понад 200 харків'ян. З 2004 року 15 лютого відзначається як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. За традицією в цей день проводяться різні заходи, присвячені пам'яті загиблих і померлих воїнів-інтернаціоналістів, - мітинги, покладання квітів до пам'ятників, молебні та інші акції.