НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Ігор Терехов: Великдень - родинне свято, яке об'єднує покоління

Великдень - це свято добра і світла, час коли кожен з нас повинен задуматися про те, що несе в цей світ, як ставиться до оточення, про те, який слід ми залишимо після себе, вважає секретар Харківської міської ради Ігор Терехов.

"Традиційно Великдень - це сімейне свято, що об'єднує покоління, привід знайти час для спілкування з близькими людьми і пробачити образи.

Говорячи про цей святий день, я згадую великий стіл, за яким збиралася вся родина. Пам'ятаю, як бабуся пекла куличі. У неї був свій рецепт. Смачніше я в житті нічого не куштував. Вона взагалі дуже добре і смачно готувала. Пам'ятаю її величезну кухарську книгу, ще з царських часів, з буквою "ять". Вона завжди одягала хустку і вимішувала тісто. Я теж допомагав. Це було дуже важко - місили тісто руками. А потім бабуся кілька днів пекла куличі. Їх було дуже багато - частина для нас, для сім'ї, частину роздавала родичам.

І зараз Великдень для мене - це, насамперед, домашній затишок і аромат свіжих великодніх куличів, яскраві крашанки, піднесений настрій, радість спілкування з близькими людьми, особливо якщо вдалося разом відвідати церкву. Не буду говорити, що кожен рік стою Всеношну. Пасхальна ніч - це лише одна ніч у році. Ми ж повинні пам'ятати про духовний бік життя щодня, прокидаючись і засинаючи зі спокійною душею і чистою совістю. Напевно, це і є вищий прояв духовності, ознака життя в гармонії з собою та навколишнім світом і людьми.

Сьогодні, в ситуації пандемії, важливо пам'ятати про дотримання необхідних заходів безпеки. За можливості краще уникати масового скупчення людей, навіть якщо це церковна служба, бо щиру молитву Бог почує всюди", - зазначив Ігор Терехов.
Газета