НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Кирило Кернес: Укрупнені райони та нові громади потребують розроблення нових схем планування територій

Зміни, внесені до адміністративно-територіального устрою Харківщини, потребують розроблення схем планування територій районів, зазначив голова фракції «Блок Кернеса – Успішний Харків» в обласній раді Кирило Кернес.

Він розповів, що протягом 2021-2025 років у регіоні втілюватиметься Програма розроблення містобудівної документації. Обсяг її фінансування – майже 60 млн грн.

«Головний акцент програми - впродовж п’яти найближчих років оновити та розробити містобудівну документацію на регіональному та місцевому рівнях. Без цього неможливо раціонально використовувати землі області, створювати повноцінне і безпечне життєве середовище із врахуванням державних, громадських і приватних інтересів. Як, власне, неможливо залучати інвестиції та забезпечувати публічний доступ до матеріалів містобудівної документації», - зазначив Кирило Кернес.

Він додав, що вкрай важливо також встановити обмеження на використання територій, визначити категорії земель, транспортні магістралі, рекреаційні зони в межах території та зарезервувати землі для цих цілей. Усе це можливо визначити у комплексному плані просторового розвитку території громади.